Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Ece’ye yardım edelim!

Ece’ye yardım edelim!

14 Aralık 2011

Bu yıl Kırcaali Valisi İvanka Tauşanova’nın himayesi altında gerçekleştirilen “Noel’de Umut Aşılayalım” hayırseverlik kampanyasının yardım edeceği çocuklardan biri Visoka Polyana köyünde yaşayan 3 yaşındaki Ece Mehmet. Küçük yaşına rağmen Ece evinden çok hastane odasında vakit geçirmiştir ve yaşlı insanın bile zor katlanacağı ağrıtan tıbbi müdahalelere tabi tutulmuştur. Ece, kendisine karaciğer nakliyatı yapılan güzel bir kız. Kırcaali’de 28 Ekim 2008 tarihinde dünayaya gelmiştir. Hastaneden sağlıklı bir çocuk olarak ayrılmıştır. Fakat bir ay sonra sağlık problemleri başlıyor. Çocuğa toksik hepatit tanısı koyulmuştur, fakat daha sonra bu tanı yalanlanmıştır. Çocuğun karaciğeri fonksyonunda bozukluk olduğu ve nakliyat yapılması gerektiği ortaya çıkmış. Ece aylardır hastanelerde yatmıştır. Ağustos 2009 tarihinde babasının organını vermesiyle Sofya’da kendisine karaciğer nakli yapılıyor. Fakat yapılan müdahale, beklenilen sonuçları vermiyor. Ece’nin durumu fenalaşıyor ve anne babası yurtdışında tedavi görmesine karar veriyorlar. Yurtdışında Çocukların Tedavi Edilmesi Fonundan alınan destekle İngiltere’ye gidiyorlar. Ece’ye Birmingam’da yabancı birinin organ vermesi sayesinde acilen yeniden karaciğer nakli yapılıyor. Babası Ercan, “Şansımız varmış ki, zamanında uyuşan organ bulundu, çünkü hekimler Ece’nin yaşaması için %30 şans verdiler” diye hatırladı. O zamandan bu yana Ece daima hekimler tarafından gözetiliyor ve enfeksiyon tehlikesi ve yabancı organın kabul edilmemesi riskinin yenilmesi için tedaviye ihtiyaç duyuyor. Onlarca antibiyotikler değiştiriyor. Her ay ilaçlarla güçleştiriliyor.

Annesi Nermiye Ece’den hiç ayrılmıyor. Fakat ailenin mali açıdan sık sık İngiltere’ye gitme imkanı yok. Babasının bir kazada eli hareketsiz hale gelmiş ve organ vericisi olduktan sonra da büyük derecede çalışma kabiliyetini kaybetmiş, şu anda sakatlıktan emekli olmak için gereken kurumlara başvurmuştur. Ailenin bir de Eda adında 7 yaşında başka bir kız çocuğu daha var. Onun da bakıma ihtiyacı var. Nermiye ve Ercan, “Noel’de Umut Aşılayalım” kampanyasına katılarak Kırcaalilerin dayanışma göstereceklerine inanıyorlar. Aile, hayırseverlerin yardımıyla Ece’nin sağlığına kavuşmasını ve doya doya oynamasını umuyor.

Ece’ye yardım etmek isteyen herkes, bunu “Obedinenie” Halk Toplum Merkezinin First Investment Bank’taki (PİB) IBAN - BG 43FINV91501204222439 BIC – FINVBGSF hesabına para yatırarak yapabilir.


Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS