Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Raif Mustafa, “Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ile aramızda aşamayacağımız sorunlar yok.”

Raif Mustafa, “Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ile aramızda aşamayacağımız sorunlar yok.”

15 Aralık 2011

Bugün Hak ve Özgürlükler Hareketinden aday gösterilen eski İçişleri Bakan Yardımcısı Raif Mustafa, gizli yapılan ikinci oylamadan sonra Kırcaali Meclis Kurul Başkanı seçildi. Bundan önce Meclisin ilk oturumunda Başkan seçilen Niyazi Şakir, görevi devralacak kişiye başarılar dileyerek, özel sebeplerden dolayı istifa ettiğini ilan etti. Birinci oylamada 2 oy yetersiz olarak, Raif Mustafa’nın Belediye Meclis Başkanı olmasını 19 Meclis Üyesi onayladı, ikincisinde ise 21 oy alarak Başkan seçildi. GERB tarafından Meclis Kurul Başkanı adayı gösterilen İliya İliev, her iki oylamada da parti üyelerinin 9 oyunu aldı. Bulgar Sosyalist Partisi Grubu Başkanı Milko Bagdasarov, HÖH partisi içinde oluşan gerginliklerden kaynaklanan yeniden Meclis Kurul Başkanı seçiminde spekülasyon yapılmasına sebep olmaması amacıyla oylamaya katılmayacaklarını duyurdu.

Raif Mustafa Meclis Kurul Başkanı ilan edildikten sonra, şehrin ayrı ayrı semptlerinde ve köylerde vatandaşlarla görüşme günleri düzenleyeceğini açıkladı. Belirlediği öncelikler arasında Belediye Kalkınma Planının güncelleştirilmesi ve Meclis Kurul Başkanının periyodik raporlama için bir mekanizma kurulması olduğu anlaşıldı.

Yeni Meclis Başkanı, Belediye İdaresi ve faaliyetine karşı büyük istemleri olacağını vurguladı. Raif Mustafa, Kırcaali Belediyesinde etnik ve dini hoşgörünün korunmasına öncelik verdiğini belirtti.

Yerel Meclis Kurul Başkanı Raif Mustafa daha sonra gazetecilere şöyle konuştu: “Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ile aramızda aşamayacağımız sorunlar yok. Yerel Meclisin vatandaşlara yararlı olması için birlikte iyi çalışacağımızı düşünüyorum. Belediye İdaresinin yapılışında ve memur yerlerinde optimizasyon yapılmasında yardımcı olacağız”.


Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS