Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7563 Lv.
GBP GBP 2.171 Lv.
TRL TRL 0.257 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
02 Haziran 2020
HABERLER » Kırcaali
Nadejda Engelli Çocuklar Merkezinde hediyeden çok, özel ilgi bekleniliyor

Nadejda Engelli Çocuklar Merkezinde hediyeden çok, özel ilgi bekleniliyor

19 Aralık 2011

Bugün Dostlar Sanat Grubunun Noel dolayısıyla Nadejda Günlük Merkezinde sundukları programdan sonra kurumun yöneticisi Türkan Şükrü, “Dostlar Sanat Grubu her Noel’de engelli çocukları çeşitli programlarla sevindiriyorlar ve biz onlara minnettarız. Bu tür ilgi gösterisine engelli insanların ne kadar sevindiklerini bilemezsiniz” dedi.

Nadejda Günlük Merkezinde 6 ile 18 yaş arasında 30 çocuğa ve Haziran ayından itibaren yeni bölümde 18 ile 63 yaş arasında 7 daha büyük yaşta olmak üzere toplam 37 engelliye sosyal yardım hizmeti sunuluyor. Türkan Şükrü, “Kurumda yeni açılan bölüm sayesinde 18 yaşını dolduran engellilerin ara verilmeden sosyal hizmet görmeye devam etmelerine imkân sağlandığı için çok mutluyuz” diye paylaştı. Yaşlı Engelliler Bölümünde bir konuşma uzmanı, bir psikolog, bir sosyal işçi ve 3 iş terapisi uzmanlarının oluşturduğu bir ekiple çalışıldığı açıklandı. Bugünlerde Kırcaali Belediyesinin angaje edildiği Yaşlılar Bölümünün donatılması yapılıyor.
Kurumun yöneticisi ellerinde birkaç saatlik hizmet talebinde bulunanlar listesinin bulunduğunu, fakat tam gün hizmet ihtiyacı duyan genel eğitim kurumlarından uzak kalan özürlü çocukların her zaman öncelik olduğunu belirtti. Kurumun taşıt aracı sağlama imkânı olmadığı için yoğun ilgi olmasına rağmen, sadece 3 çocuğun yakın köylerden olup, diğerlerinin şehirden olduklarını kaydetti. Çocuk Koruma Müdürlüğü aracılığıyla yönlendirilen çocukların köylerden ancak bir iki günlüğüne Nadejda Merkezini ziyaret ettikleri anlaşıldı.
Türkan Şükrü, Kırcaali’de daha çok çocukların ve sıradan vatandaşların sık sık kuruma küçük bağışlarda bulunduklarını paylaştı. Büyük şirketlerin ise genellikle Noel, Paskalya, Ramazan ve Kurban Bayramları gibi vesilelerle bağış yaptıklarını vurguladı. Dostlar Grubundan önce ”Petko Raçov Slaveykov” Lisesinden bir grup öğrencilerin engelli çocuklara hediye getirdiklerini bildirdi. Slaveykov okulu öğrencileri ile Nadejda Günlük Merkezindeki engellilerin ve görevlilerin hazırladıkları hatıralık hediyeler içeren geleneksel Noel hayırseverlik kermesinin de Belediye İdaresinin fuayesinde yapıldığı açıklandı.

Birleşik Çocuk Merkezinden çocukların, Yaşlı Engelliler Bölümü için bir Noel ağacıyla süs ürünleri ve ayrıca engelli çocuklara küçük hediyeler hazırladıkları anlaşıldı.
Türkan Şükrü, engelli çocukların kullandıkları iki bilgisayarın yeterli olmadığını, ikinci elden de olsa, daha bilgisayarlara ihtiyaç duyulduğunu paylaştı. Nadejda Merkezinin yöneticisi son olarak, “Çocuklar hediyeden çok, misafire seviniyorlar” diyerek, vatandaşların sadece bayramlarda değil, düzenli olarak engelli çocukları ziyaret etmeleri çağrısında bulundu.

Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKET

BU YIL YAZ TATİLİ İÇİN HANGİ ÜLKEYE GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
Türkiye
Bulgaristan
Yunanistan
Kendi ülkemde

Anket Başlangıç Tarihi:
2020-06-02
[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 02 HAZİRAN 2020 - SAAT 08:00     

-Toplam Test Sayısı:82 914
-Son 24 Saat Test Sayısı:1220
-Toplam Vaka Sayısı:2 538
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:19
-Toplam Vefat Sayısı:144
-Son 24 Saat Vefat Edenler:4
-Yoğun Bakımda Olanlar:17
-Toplam İyileşenler:1 123
-Son 24 Saat İyileşenler:33All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS