Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali’de Bulgaristan İşverenler ve Sanayiciler Konfederasyonunun Şubesi açıldı

Kırcaali’de Bulgaristan İşverenler ve Sanayiciler Konfederasyonunun Şubesi açıldı

19 Aralık 2011

Bugün Bulgaristan İşverenler ve Sanayiciler Konfederasyonunun (KRİB) Kırcaali’de bölgesel şubesi açıldı. Bulgaristan’daki iş dünyasının en büyük teşkilatı ekonominin çeşitli sektörlerinden 30’dan fazla yerli şirketi birleştirdi. Şubenin temel görevi, yerel yönetim ile partnerlik yaparak, iş adamlarına yardımcı olmaktır.
Meatsa Kompleksinde yapılan kurucu toplantısında resmi olarak şubenin açılışını ilan eden KRİB Yönetim Kurulu Başkanı Ognyan Donev, derneğin ana hatlarla faaliyetini tanıttı ve Bulgar ekonomisinin gelişimi için büyük rolüne vurguladı.

Foruma katılanları KRİB Yönetim Kurulu üyeleri, İcra Müdürü Evgeniy İvanov ve Stefan Şarlopov selamladılar.
Katılımcılar, KRİB Bölgesel Şubenin Yönetim Kurulu Başkanı olarak oy birliğiyle Meatsa Kompleksi sahibi Fahri İdriz’i seçtiler. Şubenin Yönetim Kurulunda daha danışmanlık sektöründen Nadya Petkova, ticaret sektöründen Genço Trifonov ve giyim üretimi sektöründen Sebahtin Gökçe yer alıyorlar. Sebahtin Gökçe, Denetim Kurulu Üyesi seçildi.

KRİB Bölge Şubesinin kurucuları gelecek faaliyetlerde başarılar dilediler.

Derneğin temel amaçlarının Kırcaali’de biznesin çıkarlarını savunmak için birleşmek ve şirketlerin üretiminin ve rekabet edebilirliğinin daima artması yönünde iş ortamı yaratmak, daha yüksek istihdam ve doğrudan doğruya yabancı yatırımlar sağlamak, Avrupa Birliği Fonlarının hızlı alına bilinmesi, iş adamların ve vatandaşların çıkarlarının savunulması, sosyal adalet ve güvenlik için çaba gösterilmesi olduğu anlaşıldı.

KRİB Kırcaali teşkilatının partner olduğu gibi, her yerel iktidarın şehrin ekonomik geleceği açısından düzelticisi olacağı belirtildi. Bölgesel Şube Başkanının, Gelişim İçin İl Kurulunda yer alacağını, şube temsilcilerinin ise Gelişim İçin İl Kuruluna bağlı iş grupları ve komisyonlara dahil edilecekleri anlaşıldı.

İş adamları, “Yerel Yöneticiler, bizim desteğimizi arayacaklar, çünkü gayri safi yurtiçi hasılayı biz üretiyoruz ve bölgedeki iş yerlerini biz açıyoruz” dediler.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS