Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
17 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali “Hristo Botev” Yabancı Dil Eğitimi Lisesinde Almanca dil diploması için sınav düzenlendi

Kırcaali “Hristo Botev” Yabancı Dil Eğitimi Lisesinde Almanca dil diploması için sınav düzenlendi

21 Aralık 2011

Kırcaali “Hristo Botev” Yabancı Dil Eğitimi Lisesinde yoğun olarak Almanca okuyan öğrenciler, Alman dili diplomasına sahip olmak için geçtikleri sözlü sınavı başarıyla kazandılar ve bunun memnunluğunu yaşıyorlar. Program dahilinde öğrenciler 3 yıl Almanca eğitimi gördüler. Genel Avrupa Dil Çerçevesine göre, Alman dili diploması yabancılar için en yüksel dil seviyesini C1 doğrulamaktadır. Diploma sahibinin mükemmel Almancayı bildiğini ve Almanya’daki yüksek eğitim kurumlarına doğrudan doğruya erişimini ve de birçok Bulgar üniversitelerine kabul edilmesini garanti eder. Bu sebepten dolayı da lisede Almanca Diploması Programı öğretimine katılan lise öğrencilerinin sayısı her geçen yılla artmaktadır. Bu eğitim yılında yoğun Almanca okunan sınıflardan mezun olacak toplam 46 öğrenci yazılı ve sözlü sınavdan geçti.
İlk önce öğrenciler Almanca bilme becerilerini, okuma, dinleme ve yazma unsurlarını içeren sınavla gösterdiler. Bu sınav Alman Dili Diploması programı üzere çalışılan tüm ülkelerde aynı zamanda yapılıyor. Sınav malzemeleri doğrudan doğruda Almanya’dan buraya gönderiliyor ve yetkili değer biçilmesi için merkezi Köln’de bulunan Alman Yurtdışı Eğitimi Merkezine gönderiliyor. Sınav sonuçları, Mart 2012 tarihinde ilan edilecek.
Program üzere ardı ardına üç günde sözlü sınav gerçekleşti. Sözlü sınavda öğrenciler, Almanca Dilini mükemmel bildiklerini göstermelerinden başka, hayatın çeşitli alanlarıyla ilgili konular üzere projeler geliştirmekle derin bilgilere sahip olduklarını gözler önüne serdiler. Seçim Komisyonu Başkanı Federal Almanya Cumhuriyetinin Bulgaristan Büyükelçiliğinde Sorumlu Danışman Carmen Schmidt, öğrencilerin iletişim becerisine, bilimsel mantığına, çalışmada derinliğine ve sohbette interaktif olmalarına yüksek değer verdi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS