Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Çocuk bakımı üstlenecek aileler arıyor

Çocuk bakımı üstlenecek aileler arıyor

28 Aralık 2011

Bugün Bölgesel Sosyal Yardım Müdürlüğü Müdürü Kemal Faik gazetecilere, Kırcaali ilinde anne babaların terk ettiği çocuklara bakım hizmeti verilen kurumların tamamen kapatılacağını ve gelecek yılda gerçekleştirilecek yeni program üzere bu çocukların bakımını üstlenecek ailelere yerleştirileceklerini duyurdu. Kırcaali ilinin Kırcaali, Ardino, Momçilgrad ve Krumovgrad Belediyeleri ile bu yönde çalışılması için sözleşmeler mevcuttur. Bu Belediyelerin profesyonel olarak çocuk bakımı kabul edecek aileler önermesi gerekiyor. Bunun ise, başında Bölgesel Sosyal Yardım Müdürlüğü Müdürü Kemal Faik’in bulunduğu özel komisyon tarafından adayları onaylamasıyla mümkün olacağı açıklandı.

Sayın Faik, ilk işin Kırcaali “Anne ve Çocuk” adıyla bilinen sosyal koruma çocuklar alınmasına son verilmesi olacağını vurguladı. Bu kararın, devletin bakıma muhtaç çocuklar ve engelliler için kurumların kapatılması stratejisine uygun olduğunu öne sürdü.

Kemal Faik, Kırsal Bölgeleri Geliştirme Programı üzere, Momçilgrad kasabasında Aile Ortamına Yakın Yerleştirme Merkezi kurulması için 3 milyon Leva ayrıldığını bildirdi.

Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS