Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Balkan göçmenlerinden keyifli gece

Balkan göçmenlerinden keyifli gece

28 Aralık 2011

Mustafakemalpaşa Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Şubesi’nin(BALGÖÇ) düzenlediği gecede, göçmen aileler gönüllerince eğlendi.
Bu yıl 6. sı düzenlenen geceye, AKP Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, BAL-GÖÇ Genel Başkan Yardımcısı Basri Şen ve Karacabey BAL-GÖÇ Şube Başkanı Adem Kahyaoğlu ile çok sayıda göçmen aile katıldı.
Gecede konuşan BAL-GÖÇ Mustafakemalpaşa Şube Başkanı Coşkun Bayramoğlu, düzenlenen gece ile göçmen ailelerin birliğini ve beraberliğini sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, hatıraları unutmamak ve nesiller boyu yaşamak için bir araya gelinmesi gerektiğine vurgu yaptı. Kurtulan, “Tarih milletlerin hafızasıdır, tarihimizi unuttuğumuz gün bizim yok olduğumuz gündür. Maziyi ve geçmişi asla unutmadan yaşamak ve hatırlatmak zorundayız.” diyerek BAL-GÖǒün diğer sivil toplum kuruluşlarından olan farkına dikkat çekti.

Birlikteliğin ve kaynaşmanın önemine dikkat çeken Bulgaristan-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Milletvekili Mustafa Öztürk, BAL-GÖǒün Bursa ile Bulgaristan arasında önemli köprü olduğunu söyledi. Bulgaristan ile Türkiye’nin arasındaki tarihi bağların kopmaması için sivil toplum kuruluşlarına ihtiyaç olduğunu ifade eden Milletvekili, BAL-GÖÇ Mustafakemalpaşa şubesinin kısa sürede örgütlenerek yapmış olduğu faaliyetlerinden dolayı teşekkür etti. Öztürk konuşmasında Bulgaristan ve Türkiye arasındaki yakınlaşmaya katkı sağlayarak göçmen ailelerin sorunlarını meclise taşıyarak çözüm için çalışacaklarını belirtti.

BAL-GÖÇ Genel Başkan Yardımcısı Basri Şen ise Mustafakemalpaşa şubesinin gerçekleştireceği tüm projelere destek vereceklerini kaydetti.
Balkan göçmenlerinin bir araya geldiği geceye katılanlar doyasıya eğlendi.

Kaynak: Sezgin Eren


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS