Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Bahri Ömer, masa tenisi antrenörü sertifikası aldı

Bahri Ömer, masa tenisi antrenörü sertifikası aldı

30 Aralık 2011

“Yunak 2005” Masa Tenisi Spor Kulübünün seçicisi Ardinolu Bahri Ömer, Uluslararası Masa Tenisi Federasyonunun antrenör okulunda birinci düzeyinde eğitimini tamamladı. 40 yaşındaki spor uzmanı, sertifikalı antrenör lisansına sahip oldu. Onunla beraber dünyanın çeşitli yerlerinden daha 17 kişi aynı sertifikayı aldılar. Hepsi, Belarus’tan Aleksey Evtimov’un yürüttüğü Çepelare’de süren bir aylık kursun minimal kriterlerini kapattılar ve antrenör faaliyetine ilişkin sınavları da başarıyla verdiler. Diplomaya sahip olarak Bahri Ömer, dünyanın her yerinde masa tenisi antrenörü olmaya hak kazandı. Öğretim programı, Bulgar Masa Tenisi Federasyonunun yardımıyla gerçekleşmiştir.

Deneyimli antrenör Bahri Ömer, yarışmacı hayatına Ardino’da atılıyor. Geleneksel olarak Durgut Ademov-Cofi’nin güçlü masa tenisi okulunun öğrencisidir. 1986 yılında Gençler Ulusal Masa Tenisi Şampiyonasında bireysel yarışmada gümüş madalyayı, aynı turnuvada çiftler yarışmasında ise altın madalyayı kazanmıştır. Bahri Ömer, “Yunak”, “Haskovo” ve “Dimitrovgrad” kulüplerinin takımlarında yer almıştır. 1991 yılında antrenörlük kariyerine Ardino “Yunak” Masa Tenisi Spor Kulübünde Durgut Ademov’un yerine başlamıştır. Belirli bir zaman Lüleburgaz, İstanbul ve Bursa’da yarışmalara da katılarak, masa antrenörlüğü yapmıştır. 2003 yılında Ardino’ya dönmüştür ve tekrar “Yunak” kulübünün antrenörü görevine getirilmiştir. Onun yönetmenliğinde takım, birçok kere il ve milli şampiyonalarda ve de Bulgaristan’ın küçük yerleşim yerlerinde düzenlenen devlet oyunlarında derece sahibi olmuştur.

Ardino “Yunak” Masa Tenisi Spor Kulübü, Güney Bulgaristan’da en iyi durumda olan salonlardan birine sahiptir. Ardino Belediyesinin ve Belediye Başkanı Resmi Murad’ın sayesinde tenis salonu tamir edilmiştir ve kış mevsiminde iyi şekilde ısıtılmaktadır.

Antrenör Bahri Ömer, Ardino’da masa tenisinin gelişimi için gösterilen destekten dolayı Belediye yönetimine kalbi şükranlarını ifade etmektedir.


Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS