Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Ardino’da (Eğridere) Emekliler Yılbaşı kutlaması yaptılar

Ardino’da (Eğridere) Emekliler Yılbaşı kutlaması yaptılar

30 Aralık 2011

29 Aralık’ta Ardino’da (Eğridere) emekliler geleneksel olarak gelecek Yılbaşını kutlamak için Emekliler Kulübüne toplandılar. Kutlamada Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat, Yerel Meclis Başkanı Sezgin İbramov, Belediye Başkan Yardımcısı İzzet Şaban ve Meclis Üyesi Alper Sami resmi misafir olarak davetli idiler.

Emekliler Kulübü Başkanı Nazif Saadettin kısa sözle kutlamanın açılışını yaptı.
Sayın Saadettin, “2012 yılı hoşgörü yılı olsun, her bir girişimde daha üstün başarılar dilerim” dedi. Kulüp Başkanı, şimdiki Belediye Başkanının olduğu gibi, hiçbir Ardino Başkanının emeklilere karşı bu kadar büyük ilgi göstermediğini vurguladı.

Resmi Murat yaşlı insanlara hitaben, “Sizler, erişilmez olandan iyi olanı en iyi değerlendirebilen insanlardansınız. Sizin bana verdiğiniz not benim için çok önemli. Zor bir yılı uğurluyoruz. 2012 yılının daha iyi bir yıl olmasını umuyorum. 2012 yılında hayat koşulları standartlarının iyileştirilmesini ve emekli maaşlarınızın yükselmesini umuyorum” dedi. Başkan, zorluklara rağmen Belediye ve özel hayat açısından, 2011 yılının başarılı olduğunu paylaştı. Sayın Murat, “Ardino kamuoyunun çok büyük güvenini almış bulunuyoruz, bu ise vaat ettiğimiz her şeyi yerine getirmemizi mecbur kılıyor” diye belirtti. Başkan, emeklilere sağlık, mutluluk ve uzun ömür diledi ve“Gelecek yılınız daha iyi ve huzurlu olsun. Daha az sağlık problemleriniz olsun!” diye sözlerine ekledi.

Ardino Emekliler Kulübü için çok güzel şeyler söylenebilir. Bu kulüp, emeklilerin ikinci evi gibi. Hatta onlar için bundan daha fazla anlam ifade ediyor. Oda, Belediyenin sağladığı mali kaynaklarla tamir edilmiştir. Yaşlı insanlar her gün sohbet etmek için kulüpte bir araya geliyorlar. Yine belediyenin sağladığı satranç ve iskambil kağıtlarla oynayarak, bölgesel ve ulusal gazeteleri okuyarak, gününü çeşitlendiriyorlar. Eski öğretmen Dilaver Recebov’un yardımıyla Ocak ayının başında “Emekliler” gazetesi alınmaya başlanacak.

Kulüpte çeşitli faaliyetler düzenlenmektedir. Pamporovo, Edirne, Çanakkale ve Selanik’e geziler yapıldı.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS