Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kirkovo Belediyesinde okullar tatil edildi

Kirkovo Belediyesinde okullar tatil edildi

07 Şubat 2012

Kırcaali Eğitim Müdürlüğünden verilen bilgiye göre, bugünden itibaren Kirkovo (Kızılağaç) Belediyesinde üç gün süreliğine öğrenim süreci gerçekleştirilmeyecektir.

Buna sebep olarak, elektriğin kesilmesi, sınıf odalarında sıcaklık derecelerinin minimumun altına düşmesi ve öğrencilerin evlerinden okula zor gelişleri belirtildi.

Belediyede kar yağışı devam ediyor, öğleye doğru kar örtüsünün bazı yerlerde 50 santimetreden yüksek olduğu belli oldu. Yol altyapının temizlenmesi için kar temizleyici şirketlerin 20 makinelerle çalıştıkları belirtildi. Belediyenin sahip olduğu teknik araçlarla da karın temizlenmesine yardım edildiği haber verildi.

Kirkovo Belediye Başkanı Sali Ramadan, durumu ciddi olarak niteledi. Tüm yerleşim yerlerinde yollarda ve sokaklarda çakıllı kumun götürüldüğü tespit edilmiştir. Karacovska ve Drangovo mahallelerine götüren yolların trafiğe kapalı olduğu anlaşıldı.

Drangovo Deresinin suları Çiçevo’da işlenilen toprakları basmıştır. Yatağından taşan Kirkovo Deresi, Dolen Edil, Şoptsi ve Ostrovets köyleri arazilerinde bulunan tarlaları suda bırakmıştır. Vırbitsa nehri Fotinovo yöresinde yüzlerce dekar arazileri su altında bırakmıştır, pazar günü su neredeyse köyün merkezine kadar gelmiştir.

Belediye Başkanı Sali Ramadan, belediyenin durumu kendi imkanlar dahilinde kontrol altına almaya çalıştığını söyledi. Belediye yönetiminin Destekleme ve Canlandırma Amaçlı Kurumlar Arası Komisyondan mali yardım almayı umduğu ortaya çıktı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS