Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
'Artı 90' Yayın Hayatına Başladı

'Artı 90' Yayın Hayatına Başladı

14 Şubat 2012

Başbakanlığa bağlı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın yayın organı 'Artı 90' dergisinin ilk sayısı çıktı.
155 ülkede yaşayan 6 milyon Türk ile soydaş ve akraba topluluklar hakkında haberlerin yer aldığı derginin ilk sayısı ilgi topladı. Almanya'da yaşanan ırkçı terör saldırılarının kapak konusu olarak işlendiği dergide, cinayete kurban giden kişilerin profilleri ve kurum uzmanları tarafından kaleme alınan makalelere yer verildi. Fransa Türklerinin siyasi hayata katılımları, Brüksel'in orta yerinde bulunan Türk mahallesinin (Schaerbeek) hikayesi ile yurt dışında yaşayan vatandaşların başarı öyküleri de dergide yer alan konular arasında.

Derginin yayın kurulunun tamamı, kurum çalışanlarından oluşuyor. Dergi, standart bir kamu dergisinin dışında, tamamen sivil bir mantıkla hazırlanmış durumda. 112 sayfa olarak tasarlanan dergi, 3 ayda bir yayınlanacak. Dağıtımı ise başta Türkiye'deki tüm kamu kurumları olmak üzere, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve dünyada Türklerin yaşadığı bölgelere yapılacak. Dergi, internet sitesi aracılığıyla da dünyanın dört bir tarafındaki vatandaş, soydaş ve akrabalara ulaşacak. Derginin internet adresi şöyle: www.arti90dergi.com

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS