Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Resmi Murat, Bursa’daki iş adamlarına yatırım çağrısında bulundu

Resmi Murat, Bursa’daki iş adamlarına yatırım çağrısında bulundu

23 Şubat 2012

Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Resmi Murat, Ardino bölgesi kökenli Bursa’da yaşayan tüm iş adamlarına doğup büyüdükleri yere yatırım yapmaları çağrısında bulundu. Geçen haftasonu, Resmi Murat başkanlığındaki Ardino’lu bir heyet, her yıl Şubat ayında yapılan geleneksel 14. Ardinolular Gecesine katıldı. Ziyaret, Eğridereliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından yapılan davet üzere gerçekleşti.

Belediye Başkanı Resmi Murat, Ardino bölgesinde yatırım yapmaları amacıyla Bursa’da yaşayan Ardino kökenli iş adamlarının bir dernek kuracaklarını bildirdi. Başkan Resmi Murat, “Krizin ağır sonuçlarını aşıp, belediyede işsizliği azaltmak için bu girişimin en yakın zamanda gerçekleşmesini umuyoruz” dedi.

Bursa’da yapılan geleneksel Ardinolular Gecesi’ne Bursa milletvekili Mustafa Öztürk, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ardino’nun kardeş Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey katılmışlardır. Ayrıca Ardino kökenli eski Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, Bulgaristan’ın Bursa Fahri Konsolosu ve eski milletvekili Hayati Korkmaz, Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu Genel Başkanı Turan Gençoğlu, Eğridereliler Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Kahraman ve başkaları görüşmeye katılanlar arasındaydı.

Eğridereliler geçesine misafir olarak HÖH Kırcaali milletvekili Necmi Ali de katıldı.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS