Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Genç din adamı Erhan Receb, Kırcaali Bölge Müftü Vekili görevine getirildi

Genç din adamı Erhan Receb, Kırcaali Bölge Müftü Vekili görevine getirildi

23 Şubat 2012

34 yaşındaki Erhan Receb Kırcaali Bölge Müftü Vekili görevine getirildi. Genç din adamı Ardino ve Cebel Belediyelerindeki 42 cami encümenliğinden sorumlu olacaktır. Kırcaali Bölge Müftü Vekili, Başmüftü Dr. Mustafa Hacı tarafından atanmıştır.

Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet, tayin edilen yeni vekiliyle birlikte Ardino’yu ziyaret ettiler ve Cami Encümenliği yönetimiyle görüştüler. Konukları cami imamı Orhan Yakub ile Cami Encümenliği Başkanı Tefik Eminov karşıladılar. Misafirler yaklaşık 300 yıl önce kurulan ve Kırcaali İlinde iki minareli tek cami olan Ardino camisini gezdiler. Caminin kütüphane bölümünde bulunan bir oda, Bölge Müftü Vekilinin Ofisi için kullanılacak.

Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet, şu ana kadar sadece Aytos, Şumnu ve Pleven bölge müftülerinin vekilleri olduğunu belirtti. Bununla ilgili Beyhan Mehmet, “Sayın Erhan Receb ile hep beraber Müslüman topluluğuna hizmet edeceğimiz için müteşekkil ve mutluyum” dedi. Kırcaali Bölge Müftülüğünün sınırları içinde 222 cami encümenliği bulunmaktadır ve o yüzden yapılacak çok işimiz olacak”, dedi.

Erhan Receb 1977 yılında Kirkovo’nun Benkovski köyünde dünyaya geldi. Sofya İlahiyat Enstitüsünden mezun oldu. Evli ve iki çocuk babasıdır. Ardino’nun son müftüsü 1950 yılında Ahryansko köyünden olan rahmetli İsmail Mustafov ‘tur.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS