Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Yüksek akaryakıt fiyatları nedeniyle halk protestolar düzenleyecek

Yüksek akaryakıt fiyatları nedeniyle halk protestolar düzenleyecek

26 Şubat 2012

Bu yılın ilk gününden itibaren yükselmekte olan akaryakıt fiyatları son olarak rekor denecek seviyelere ulaştı ve şu anda benzin 2,61 levaya, dizel ise 2,70 levaya kadar çıktı. Yüksek akaryakıt fiyatları Bulgaristan halkının diğer Avrupa ülkelerine nazaran en düşük gelire sahip olması, ekonomik kriz yüzünden işsizlikle boğuşması nedeniyle vatandaşı isyan noktasına getirdi.

Bu fiyat artışına artık bir son verilmesi ve akaryakıt fiyatlarının ülkenin standardına uygun olması için hükümetin adımlar atmasını isteyen vatandaşlar şu anki durumu protesto etmek ve hükümete seslenmek adına bugün farklı şehirlerde protestoların düzenleneceği öğrenildi. Bugün Sofya’da düzenlenecek olan protesto eyleminin saat 15,00‘te hükümet binasından düzenleneceği öğrenilirken, Burgas’ta düzenlenecek olan protestoların ise saat 16,00’da ‘Atanas Sirekov’ meydanında gerçekleşeceği bildirildi. Ülke genelinde farklı şehirlerde düzenlenecek olan protestolara vatandaşların rağbet göstermeleri bekleniyor.

Genellikle internet üzerinden yapılan duyurularla protesto yapılacak meydanlar belirtilirken, şu ana kadar çok sayıda internet kullanıcısı protestolara katılacaklarını belirttiler. Özellikle facebook sitesinden yapılan duyurularda vatandaşların bugün düzenlenmesi planlanan protestolara vatandaşların duyarsız kalmamaları gerektiği konusunda çağrılarda bulunuluyor. Düzenlenecek olan eylemlerin akaryakıt fiyatlarını etkileyip etkilemeyecekleri ise merak konusu.

Kaynak: Fevzi EHLİMAN


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS