Krumovgrad ile Bornova Belediyeleri kardeş belediye olduPerşembe, 15 Mart 2012

Krumovgrad ile Bornova Belediyeleri kardeş belediye oldu Krumovgrad /Koşukavak/ Belediye Başkanı Sebihan Mehmet bugün Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır ile kardeş belediye protokolü imzaladı.

Krumovgrad Belediye Meclis Başkanı Metin Bayramali ve meclis üyelerinden oluşan bir heyetle birlikte Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır'ı ziyaret eden Krumovgrad Belediye Başkanı Sebihan Mehmet, Bornova'yla kardeş belediye olmaktan gurur duyduklarını söyledi. Karşılıklı ilişkilerin imzalanan anlaşmayla gelişeceğine inandığını söyleyen Sebihan Mehmet, "Bu anlaşmanın sosyal ve kültürel ilişkilerimizde olduğu kadar ekonomik olarak da Koşukavak'a yararlar getireceğine inanıyorum. Bornova ile kardeş belediye olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum" dedi.

Bornova'da çok sayıda göçmen vatandaşın yaşadığını belirten Başkan Sındır "İlçemizde Koşukavaklı olan pek çok yurttaşımız da bulunuyor. İki ilçe arasında zaten bir kültür birliği var. Hatta Bornova'da bir Koşukavak Mahallesi bile bulunuyor. İlçelerimizin arasında bu anlamda zaten kardeşlik bağları var. Biz zaten var olan bu ilişkiyi resmiyete döktük" diye konuştu.

Bornova ve Krumovgrad arasında kardeş belediye anlaşmasının imzalanması ardından Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Bal-Göç) tarafından Anemon Ege Sağlık Oteli'nde dostluk yemeği düzenledi. Geceye, Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, Krumovgrad Belediye Başkanı Sebihan Mehmet, Bal-Göç Genel Başkanı Hamdi Kanlıoğlu, Bal-Göç eski Genel Başkanı Süleyman Pehlivanoğlu, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmir Şubesi Başkanı Aydın Özcan ve CHP İzmir eski Milletvekili Yılmaz Kaya da katıldı.


DİĞER HABERLER