Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7563 Lv.
GBP GBP 2.171 Lv.
TRL TRL 0.257 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
01 Haziran 2020
HABERLER » Kırcaali
Türkiye’den Balkanlara Kültür ve Sanat Köprüsü

Türkiye’den Balkanlara Kültür ve Sanat Köprüsü

02 Temmuz 2012

Türkiye ile Kültürel İlişkiler Derneği GÜNEŞ’i temsilen 5 öğrenci ve 4 öğretmen Temmuz ayında başta Prof. Dr. Fahrettin OLGUNER ve CENAN Vakfı organizasyonunda Türkiye’den Balkanlara Kültür ve Sanat Köprüsü programına katılmaktadır.

2008 ve 2009 yaz aylarında ilk olarak sadece Bulgaristan / Şumnu ve Rusçuk/, son üç yıl ise Balkanlar’dan /Bulgaristan, Romanya, Makedonya/ çocuklarımız 1 ay süren kürslarda Türk Dili ve Edebiyatı / Şerife ERTUĞRUL /, Diksiyon/ Galip ÇAKIR /,Bağlama, Davul, Zurna, Halk Türkülerü ve oyunları /Yaşar ÖZKAN/, Şarkılar/ Elif UYAR /, Ebru /Seher AŞICI/ derslerine katılmaktadır.

Çocuklarımızın başarılarını göz önüne alarak bu yıl Bulgaristan / Şumnu – 5, Rusçuk – 5/, Romanya /Köstence – 6, Galati – 5/, Kosova / Prizren -3/, Makedonya – 2, toplam 26 öğrenci Musiki, Türkçe, Kültür değerleri derslerine katılacaktır. GÜNEŞ Derneğinden Julide – 3, Rujdi – 2, Şezai, Emre ve Raşid ilk defa katılmaktadır. Kurslarda edinen bilgileri Bulgaristan’a dönünce TUNA SESLERİ davul grubu ve GÖNÜL TELLERİ saz grubunda arkadailarına aktararak, çalışmalar devam etmektedir.

Türkiye’den Balkanlara Kültür ve Sanat Köprüsü program çerçevesinde CENAN Vakfı ve Maltepe Üniversitesi Eğitim Vakffi ile birlikte yukarıda adı geçen ülkelerden sadece öğrenciler değil, Türk öğretmenleri de katılmaktadır. GÜNEŞ’i temsilen Ayşe MEHMED, Gülay ÇAVUŞ, İmren NECİBOVA, Hılmiya ÇAVUŞ kurslarda 8 Profesor, 4 Doçent, 4 Yrd. Doçent ve 3 öğretim üyesi tarafından Türk Dili ve Edebiyatı, Diksiyon, Öğretmenlik ve Motivasyon, Türkiye ve Balkanlar arası Manevi ve Kültürel Bağlar, İnasının Mahayyel Dili, Dünü ve Bugünü Balkanlar, Tarih ve Kültür, Balkanlar ve Ortadoğu Üzerine, Kültür ve Değerler Üzarine derslerine katılacaktır.

Derneğimizin özel talebi olarak, 3 öğretmenimiz Gölge tiyatrosu – Hacivat ve Karagöz eğitimi planlanmıştır. GÜNEŞ derneği temsilcilerine ve tüm katılımcılara başarılar diliyor, hepberaber dostluk köprüsünde çiddi çalışmalarda devam edeceklerini umuyoruz.


Kaynak: Mecbure EFRAİMOVA, TİKİD GÜNEŞ BAŞKANI


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 31 MAYIS 2020 - SAAT 08:00     

-Toplam Test Sayısı:81 348
-Son 24 Saat Test Sayısı:606
-Toplam Vaka Sayısı:2 513
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:14
-Toplam Vefat Sayısı:170
-Son 24 Saat Vefat Edenler:1
-Yoğun Bakımda Olanlar:17
-Toplam İyileşenler:1 074
-Son 24 Saat İyileşenler:10All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS