Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Başevo (Hallarlılar) köy şenliğine davet

Başevo (Hallarlılar) köy şenliğine davet

06 Temmuz 2012

Ardino’nun Başevo (Hallar) köyünde yarın ve Pazar günü geleneksel köy şenliği yapılacak. Etkinlik, artık 10’cu yıl yerli halkın ve İstanbul, Bursa ve İzmir’deki Hallarlılar Kültür ve Dayanışma Derneklerinin maddi desteğiyle düzenleniliyor. Başevo muhtarı Müren Sali, cumartesi günü köyün merkezinde saat 10.00’dan itibaren sağlık ve bereket mevlidi okunacağını belirtti. Ardından yerli aşçı ustalarının hazırladığı 20’den fazla kazan keşkek adete iştirak eden herkese dağıtılacak. Aynı akşam Başevolular Belite Brezi Turistik Merkezinde düzenlenen hemşeriler görüşmesine toplanacaklar.

Her geçen yılla bölgede ününü artıran Başevo köyünün şenliği pazar günü olacak. Şenlik sırasında satranç turnuvası ve çok hediyeler dağıtılan bayram çekilişi yapılacak.

Müren Sali, “Köy şenliğinin yapılması çok güzel bir şey. Yurt içinde ve yurt dışında yaşayan köyde kökenleri olan insanlar birbirlerini unutmamak için bir araya toplanıyorlar. Şenliğe Ardino Belediyesinin ve bölgenin tüm sakinleri davetlidir” dedi.

Geleneksel Hallar şenliğine Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat’ın da katılması bekleniliyor.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS