Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Balkan Kültür Evi'ne Amerikalı gençlerin ziyareti

Balkan Kültür Evi'ne Amerikalı gençlerin ziyareti

06 Temmuz 2012

Amerikan Balkan Dernekleri Federasyonu FEBA tarafından düzenlenen öğrenci değişimi programı kapsamında bir grup öğrenci Kocaeli’de bulunuyor. Bir gün önce Amerika'dan gelen Boşnak kız öğrenciler Balkan Kültür Evi'ni ziyaret etmişti. Mütakip günde de yineAmerika’da yaşayan Boşnak ve Arnavut ailelerin çocukları; kimisi Bosna’da, Makedonya'da, kimisi Almanya’da kimisi de Amerika’da doğmuş. Bu öğrenciler Kocaeli’deki ailelerde akranlarıyla birlikte kalıyor, misafir ailenin çocuğu İngilizcesini geliştirme fırsatı bulurken, misafir öğrenci de Türk örf ve adetlerini yakından tanıma fırsatı buluyor. Sekapark'ı gezen öğrenciler rehper öğretmenleri ile birlikte Balkan Kültür Evi’ni de ziyaret etti.

Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, yönetim kurulu yedek üye Fatih Sünbül, Gençlik Kolu temsilcisi Abidin Karasu ve Körfez Şubesi yönetim kurulu üyeleri Merdan Özgür ve Salih Değirmencioğlu ile dernek üyelerince karşılanan misafir öğrencilere derneğin kuruluşu ve faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Körfez Şubesi yönetim kurulu üyeleri Salih Değirmencioğlu ve Merdan Özgür birlikte Balkan Türküleri söyledi ve sazının tellerine vurdu. Birlikte çay içildi. Osman Paşa marşı söylenirken öğrencilerin heyecanında da bir farklılık ortaya çıkıyordu.

Ziyaretten oldukça memnun kalan öğrenciler hatıra fotoğrafları çektirerek programlarının diğer bölümüne geçmek üzere vedalaştılar.

Kaynak: Bal-Türk


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS