Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
6. Yüksek İslâm Eğitimlileri Semineri yapıldı

6. Yüksek İslâm Eğitimlileri Semineri yapıldı

10 Temmuz 2012

6- 8 Temmuz tarihlerinde Kırcaali’ye bağlı Momçilgrad (Mestanlı) kenti bu yıl altıncısı düzenlenen Yüksek İslâm Eğitimlileri Seminerine ev sahipliği yaptı. Seminere yurt içinde ve yurt dışında yüksek İslâm eğitimini tamamlamış yaklaşık 120 kişi katıldı. Programda Maksim Behar “Sosyal Medya ve Dinler Arasında Kesişme Var Mı?”, Dr. Boyko Vasilev “Bulgaristan ve Dünyada Din, Politika ve Medyalar" ve Doç. Dr. Michael Gruev “Yirminci Yüzyılın 60'lı Yıllarında Bulgaristan'da Komünist Rejimin Etno-Milliyetçi Siyasetinin Yönleri” başlığında misafir konuşmacı olarak sunum yaptılar.

Aynı zamanda Ali Hoca, Musa Uruçov, Osman Kutrev, Hanife Musa ve Gülgün Gaygacova tarafından ders ve analizler sunuldu. Konuşmacılar, yüksek İslâm eğitimlilerin Bulgaristan toplumunun sosyal hayatında daha aktif rol almaları gerektiğine vurgu yaptılar.

Toplantıda Bulgaristan Müslümanları Başmüftülüğünün daha etkili çalışması ve dinî konularda uzmanların katkısıyla ilgili çok önemli konular irdelenip tartışıldı.

Foruma katılanlar Sırnitsa bölgesinde radikal İslâm propagandası yapmakla suçlanan 13 meslektaşına destek verdikleri bir bildiri kabul ettiler.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS