Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Mestanlılı ressamlar eserlerini tanıttılar

Mestanlılı ressamlar eserlerini tanıttılar

12 Temmuz 2012

Momçilgrad (Mestanlı) kentinden ressamlar dün akşam Nov Jivot Toplum Merkezinde eserlerini tanıttı. Etkinlik Dünya Mestanlılar Buluşması kapsamında gerçekleşti.

Aynı zamanda Nov Jivot Toplum Merkezi Başkanı olan ünlü ressam Kamber Kamber sergide 30’dan fazla tablonun gösterildiğini belirtti. Kendilerinin resimleri Rodop kızlarını, eski evleri ve Rodoplar’dan izlenimlerini yansıtıyor.

Mestanlılar, Kamber Kamber’in resimlerinin yanı sıra şimdi İzmir’de hayat sürdüren Aynur Mehmet Açıkgöz, Nebibe Ali ve başka yerel ressamların eserlerini görme imkanı buldular.

Aynur Açıkgöz, “Eserlerimi burada gösterme imkanı bulduğum için müteşekkirim. Bununla ilk defa doğup büyüdüğüm şehirde düzenlenen bir sergide yer alıyorum” diye paylaştı. Ressam 1989 yılında Bulgaristan Türklerinin Türkiye’ye gerçekleştirdikleri zorunlu göçe tabi tutulmuştur.

Açıkgöz’ün bugüne kadar 50’den fazla uluslararası sergilere katılımı olmuştur. Aynur Açıkgöz, resim yapmaktan başka, şiir yazıyor ve iç tasarımcı olarak çalışıyor. Ressam çalışmalarında sık sık efsanevî anka kuşunu resmetmektedir.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS