Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Yunak Futbol Kulübü takımı, İhtiman’dan bronz madalyalarla döndü

Yunak Futbol Kulübü takımı, İhtiman’dan bronz madalyalarla döndü

16 Temmuz 2012

Bu yıl üçüncü kez Ardino (Eğridere) Yunak (Yiğit) futbol takımı, İhtiman kentinde 13-15 Temmuz tarihlerinde düzenlenen 17. Küçük Yerleşim Yerleri Sporcuları Devlet Oyunları finallerinde bronz madalya kazandı. Üçüncü yer için oynanan oyunda Ferdi Veliev’in öğrencileri, 2:1 ile Plovdiv İli, Belozem köyü Vihır Futbol Kulübü takımını yendiler. İhtiman Botev Futbol Kulübü şampiyon oldu. Finalde Botev takımı Beloslav Futbol Kulübü takımını penaltıyla 3:2 galip gelerek yendi.

Takım antrenörü Ferdi Veliev, “Yarışmaya iki gruba ayrılan ülkeden 8 takım katıldı. Ardino takımı kendi grubunda karşı karşıya geldiği Kostenets takımlarını 3:0, Vılçi Dol Vihır 1926 Futbol Kulübü takımını ise 9:2 ile yendi. Birincilik için oynanan maçta Ardino takımı, Beloslav takımından 2:3 skorla yenilgiye uğradı. Yarı finallerde geleceğin şampiyonu İhtiman takımına karşı oynadık ve 1:3 skorla maçı kaybettik” dedi.

Turnuvanın gol ustası 10 gol atan Yunak Futbol Kulübünün genç yeteneği Ertem Mehmet oldu. Bu Ardino için büyük bir başarı. Organizatörler, futbolun gelişimine katkıdan dolayı Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat ve Yunak Futbol Kulübü Başkanı Ceylan Mutalibov’a teşekkür belgesi gönderdi.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS