Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
7. Ulusal Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması gerçekleşti

7. Ulusal Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması gerçekleşti

17 Temmuz 2012

15 Temmuz 2012 tarihinde Velingrad şehrinde 7. Ulusal Hafızlık Ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması gerçekleşti. Bulgaristan Müslümanları açısından bu yarışma en prestijli olması yanı sıra, Yüce Allah’ın en çok sevdiği kulları hafızlar yer alıyor. Bu yüzden ülkenin dört bir yanından Velingrad’a gelen Müslümanlar salonu tıklım tıklım doldurdu, hafızların Kur’an-ı muhteşem bir şekilde ezberden okumalarını hayranlıkla dinlediler.

Kur’an-ı Kerim’e olan sevgi diplomatik temsilcilerin yüzlerce kilometre yol alıp bu güzel etkinlikte bulunmalarına sebep oldu.

Etkinlikte resmî konuk olarak Başmüftü Dr. Mustafa Hacı, Yüksek İslâm Şurası Başkanı Şabanali Ahmet, bölge müftüleri, Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Doç. Dr. Fikret Karaman, Velingrad Belediye Başkanı İvan Lebanov ve Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Cambaz hazır bulundu.

Ayrıca hafızlık yarışmasını Pakistan İslâm Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Muhammed İftihar Kureyşi, Endonezya Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Bunyan Saptomo ve Palestina Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri şereflendirdi.

Beş aşamadan geçen yarışmada her birinde üçer yarışmacı yer aldı. Yarışmanın en küçük katılımcısı Amme Cüzü okuma kategorisinde yarışan 6 yaşındaki Abdurrahman Uşev ve bütün Kuranı okumada yarışan 12 yaşındaki Adem Mehmet büyük sürpriz oldu.

Oldukça çekişmeli geçen yarışma sonucunda ayrı ayrı kategorilerde dereceye giren katılımcılar şöyle sıralanıyor:

Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma - Mehmet Terzi
Amme Cüz - Ehliman Demirov
5 Cüz - Abdullah Hasan
15 Cüz – Muhammed Yusuf
Bütün Kuran-ı Kerim – Sami Selimov

Yarışma salonunda bulunan herkes kazandı, çünkü Kuranı okuyanlar da, dinleyenler de Yüce Allah tarafından mükâfatlandırılacaklardır.

Etkinliğe evsahipliği yapan Pazarcık Bölge Müftülüğü, Başmüftülüğüne, yarışmaya katılanlara, jüriye ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS