Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Bursa’dan gelen Ramazan hocaları Kırcaali bölgesinde hizmete hazır

Bursa’dan gelen Ramazan hocaları Kırcaali bölgesinde hizmete hazır

19 Temmuz 2012

Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet Kırcaali Haber gazetesi için Ramazan ayı boyunca Kırcaali ve bölgesinde hizmet etmek üzere Bursa’dan gelen Abdurrahim İnal ve İsmail Üstün Hocaları misafir etmekten memnun olduklarını söyledi. Her iki hocanın bölge halkıyla kaynaşmak amacıyla çeşitli noktalarda iftar yemeklerine katılacakları, camilerde sohbetlerde bulunup, teravih namazlarını orada eda edecekleri anlaşıldı.

Mudanya’da cami imamı olan Abdurrahim İnal Hoca, “Daha Bulgaristan’da 24 saatimizi yeni doldurduk ama şu kısa zaman içerisinde gerçekten burada büyük bir hizmete ihtiyaç olduğunu gördük. Burada dinî yönden yetişmiş, kendini yetiştirmiş insanlara ihtiyaç var. Bizler bu görevlere talip olduk. İnşallah, buradaki Müslüman kardeş ve soydaşlarımızın yardımıyla başta kendi adımıza Ramazan’ı en güzel bir şekilde geçireceğiz. 24 saatlik dönemde burada olacağımız sürenin hayatımız boyunca unutamayacağımız güzel bir Ramazan-ı Şerif olacağını öğrendim. Hem kendi adımıza, hem de Bulgaristan çerçevesinde yaşayan soydaşlarımız adına inşallah, güzel bir Ramazan geçireceğimizi umuyorum” diye ifade etti.

Bursa İl Müftülüğü Din Hizmetleri Ve Eğitim Şube Müdürü İsmail Üstün da duygu ve düşüncelerini şöyle dile getirdi: “Ben her şeyden önce Kırcaali’ye gelmekten, buradaki Müslüman kardeşlerimizin arasında bulunmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığımız Türkiye’den 179 ülkeye Ramazan görevlisi gönderdi.
Bulgaristan’a da ayrı ayrı bölgelere ayrılarak toplam 25 din görevlisi geldik. Ramazan boyunca biz, iftarlarda, vaaz sohbetlerinde burada kardeşlerimizle birlikte olacağız, inşallah. Ben daha önceden Almanya’da 6 yıl görevde bulundum. Önümüzdeki yıllarda tekrar yurt dışında görev yapmayı kazandım ama Avrupa’da kalmam itibariyle de buraya gelmek benim için gerçekten ayrı bir heyecan oldu. Benim için ha Türkiye, ha Kırcaali, değişen hiçbir şey yok. Onun için burada kardeşlerimize hayırlı hizmetler veririz, inşallah. Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Doç. Dr. Fikret Karaman da sağ olsun hocamız bizi buraya yönlendirdi. Kendileri bazı aileleri de ziyaret etmemizi tavsiye etti. İnşallah, müftümüzün yardımıyla bunu da yapmış olacağız. Biz burada Kuran hizmeti, cami hizmeti, vaaz hizmeti, yapılacak ne hizmet varsa yerine getirmeye hazırız. Cenab-ı Hak utandırmasın. Ben burada sayın müftümüze, buradaki din görevlisi arkadaşlarımıza, bütün imam arkadaşlarıma, camilerde bu hizmeti omuzlayan dernek başkanlarımıza ve herkese teşekkür ediyorum . Cenab-ı Hak hayırlı Ramazanlar nasip etsin! İnşallah hepimize Ramazan-Şerif mübarek olsun!”.

Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet, “Yarın Allah kısmet nasip ederse, ilk on günü rahmet, orta on günü mağfiret, son on günü de Cehennem azabından azat etme özelliğini taşıyan Ramazan ayını idrak ediyoruz. Bu doğrultuda da Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığının katkılarıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da bizlere hizmet vermek üzere bölgemizde ve Bulgaristan’ın genelinde Ramazan’ı coşkulu geçirmek adına katkı sağlayan Ramazan hocalarımıza Kırcaali Haber gazetesi aracılığıyla teşekkür ediyoruz” dedi.


Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS