Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Resmi Murat, Ardino nehrinin kıyılarını güçlendirme çalışmalarına start verdi

Resmi Murat, Ardino nehrinin kıyılarını güçlendirme çalışmalarına start verdi

20 Temmuz 2012

“Ardino (Eğridere) Nehri Kıyılarını Güçlendirme ve Nehir Eşiklerini Selleri Önlemek İçin Restore Etme” projesinin temel atma töreninde Belediye Başkanı Resmi Murat bizzat kendisi kepçeyi çalıştırarak kazı çalışmalarına start verdi. Projenin ana amacı, yerel gelişim imkanlarını ve yaşam kalitesini ve çevresini iyileştirmeye ön koşul olarak, sel olma riskini önlemektir. Yatırım faaliyetleri, Ardino Belediyesinin yeni Ayrıntılı Düzenleme Planına sahip No 82, 83 ve 84 semtlerinin ve Pirin Sokağı’nın bulunduğu bölgenin hemen yakınında yerine getirilecekler.Ayrıca bu proje, artık gerçekleştirilen “Ardino Nehrini Düzeltme” projesinin doğal olarak devamı oluyor.

Projeyi Pazarcık Ardinska 2012 şirketi uygulayacaktır. Projeyi gerçekleştirme süresi 24 aydır. Proje, “Bölgesel Kalkınma 2007-2013” Operasyonel Programı gereğince Avrupa Bölgesel Kalkınma Fonu aracılığıyla Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir.

Proje, programın “Yerel Gelişim ve İşbirliği” 4 Nolu Öncelik Ekseni, “Küçük Ölçekli Yerel Yatırımlar” 4.1 Nolu İşlemi, “178 Küçük Belediyelerde Taşkınları Önlemek İçin Küçük Ölçekli Tedbirleri Desteklemek” şemasına göre onaylandı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS