Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Ardino’da Meclis Üyelerin ücretleri azaltıldı

Ardino’da Meclis Üyelerin ücretleri azaltıldı

25 Temmuz 2012

Ardino (Eğridere) Meclis Kurulunun gerçekleştirdiği oturumda iki ek rapor sunuldu. Toplantı Meclis Başkanı Sezgin Bayram tarafından açıldı. Meclis üyelerinin tartışmada bulundukları önemli konular arasında mevcut bütçenin icrası, bütçe dışındaki hesap ve fonlar, uyum ve yapısal fonlar (KSF) ve Ardino Belediyesinin ilk altı ay için sermaye giderleri yer aldı. Belediye Başkanı Resmi Murat, sermaye giderleri için belirlenen mali kaynaklar çerçevesinde ayrı ayrı yapılar arasında telafi edici değişiklikler yapılması için Meclis Üyelerinin onayını aldı.

Ardino Belediye Meclisi Çalışma Usulü ve Esasları Önergesinde yapılan değişiklik kabul edildi. Kanun düzenlemesi sonucunda Meclis Üyeleri bir belediye memurunun brüt ücretinden şu ana kadar olduğu gibi yüzde 60 oranında değil, yüzde 30 oranında tutarında ücret alacaklar. Meclis Kurulu Başkanının maaşı ise Belediye Başkanının maaşından yüzde 90 miktarında olacaktır.

Yerel parlamenterler Belediye Başkanının Bölgesel Kalkınma Operasyonel Programı gereğince gerçekleştirilen “Ardino (Eğridere) Nehri Kıyılarını Güçlendirme ve Nehir Eşiklerini Selleri Önlemek İçin Restore Etme” projesinin ücra edilmesi için avans ödeme yapılmasına dair emirname çıkartmasını kabul ettiler.

2007-2013 Yılları Ardino Belediyesi Gelişim Planı ara değerlendirmesi üzere fikirler paylaşıldı. Başka ele alınan bir öneri ise Belediye İdaresindeki toplam memur sayısı, yapısı ve faaliyetlerine ilişkili idi. 2012-2013 eğitim-öğretim yılı için merkezi okullar listesi güncellendi. Belediye Başkanı Resmi Murat’a özel belediye mülkiyeti olan tarım arazilerin yönetimine ve ilgili kararlar alınmasına ilişkin yıllık programı güncellemek için hak verildi.

Diğer tekliflerde tarım arazilerini satma ve belediye mülklerini kiraya verme prosedürleri açılması öngörülmektedir. Ardino Belediyesi sınırlarında köpek alma, sahip olma ve idare etme ve sokak köpeklerin türemesini kontrol altına alma talimatnamesi kabul edildi.

Ardino’nun seçkin vatandaşlarından Hristo Filipov’un yaşadığı sokağa anıt taşı koyulması teklifi kabul edildi. Oturumun sonunda biyoteknoloji ve yeni enerji kaynaklarına dayalı bir belediye kuruluşu kurulması kararı alındı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS