Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
26 Şubat 2020
HABERLER » Kırcaali
Avrupalı Genç Hukukçular İçin "Uluslararası Hukuk ve Mukayeseli Hukuk" Eğitim Programi İlanı

Avrupalı Genç Hukukçular İçin "Uluslararası Hukuk ve Mukayeseli Hukuk" Eğitim Programi İlanı

31 Temmuz 2012

Başkanlığımızca Avrupa Birliği ülkelerinde yaşayan genç hukukçularımızın hukuk deneyimlerinin artırılmasına yönelik olarak bir "Uluslararası Hukuk ve Mukayeseli Hukuk Eğitim Programı"düzenlenmesi planlanmıştır.

Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve TOBB Üniversitesi Hukuk Fakültelerinin de iştirakiyle ortaklaşa düzenlenecek olan eğitim programı 10–19 Eylül 2012tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilecektir. Programın eğitim dili Türkçe olacaktır.

Program kapsamında öncelikle dünyadaki çeşitli yasama, yürütme ve yüksek yargı sistemleri mukayeseli olarak incelenecek, ayrıca konunun uzmanları ile yapılacak pratik çalışma ve incelemelerle Türkiye'nin hukuk sistemi hakkında detaylı bilgiler edinilmesi imkânı sunulacaktır. Uluslararası hukuk eğitimi kapsamında uluslararası hukuk sisteminin öğeleri, ülkelerarası hukuksal işbirliğinin araç ve yöntemleri kapsamlı olarak incelenecek ve ülkemizde bu konuda faaliyet yürüten kişi ve kurumlar ayrıntılı olarak anlatılacaktır. Dersler, alanında deneyimli ve yetkin akademisyenlerce verilecek, pratik ve incelemeler de alanda uzun süreli deneyime sahip uzman ve yöneticiler tarafından takdim edilecektir. Dersler interaktif katılım ve bilgi alışverişine açık olacağı gibi derslerden sonra da çeşitli konferans, seminer, bilgilendirme toplantıları düzenlenecektir.

Eğitim Programı, Avrupa Birliği ülkelerinde ikamet eden ve bu ülkelerde bulunan hukuk fakültelerinde lisansını ve/veya yüksek lisansını tamamlamış ya da bu ülkelerde hukuk alanında doktora eğitimine devam eden; 1975 yılında veya daha sonraki yıllarda doğmuş bulunan; T.C. vatandaşı veya kaybettirme hâlleri dışında vatandaşlıktan çıkmış olan kişilerin başvurularına açıktır.

Program süresince 11 gün boyunca konaklama, planlanan her türlü faaliyetlere katılım ve gidiş-dönüş uçak biletleri dâhil olmak üzere ulaşım giderleri Başkanlığımız tarafından karşılanacaktır. Katılımcılara ayrıca herhangi bir ek ödeme yapılmayacaktır.

Programa başvuru için ekte bulunan başvuru formunun doldurulması suretiyle elektronik başvuru yapılması yeterli olacaktır. Başvuru için son tarih 15 Ağustos 2012 mesai bitimi olarak belirlenmiştir. Programa toplam 40 katılımcının kabul edilmesi düşünülmektedir.
Programımıza göstereceğiniz ilgiye şimdiden teşekkür eder başarılar dileriz.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı

Ayrıntılı bilgi almak için TIKLA

Kaynak:


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


emir 2012-08-01 00:15:57
Peki vatandas olmayan Turklere neden katilim izni verilmiyor...

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS