Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7585 Lv.
GBP GBP 2.2451 Lv.
TRL TRL 0.2798 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
09 Nisan 2020
HABERLER » Kırcaali
Bulgaristan Müslümanları Başmüftülüğünün Yardım Çağırısı

Bulgaristan Müslümanları Başmüftülüğünün Yardım Çağırısı

16 Ağustos 2012

Muhterem Din Kardeşlerim!

Bulgaristan’da yaşayan Müslümanların, dini idaresi ve yönetim mercii Başmüftülüğümüzdür. Hizmet alanını ve faaliyet sahasını geliştiren ve genişleten kurumumuz, halkın bağışları ve vakıf mallarından gelen geliratlarla bunlara muvaffak oluyor. Yaz döneminde Bulgaristan’ın genelinde Kur’an kursları takriben 650 noktada gerçekleşiyor. Bununla beraber bir çok noktada da yıllık Kur’an kursları oluşturuyor , ayrıca izin alınan okullarda da seçmeli din dersi okutmanları ihdas ediyor. Bir çok camii imamına şu an imkan ölçüsünde maaş temin etmeye gayret ediyor, azimle çalışan ve güzel hizmet yürüten bütün hocalara ulaşmak hedefini yürütmektedir.

Bu doğrultuda Bulgaristan Müslümanları Başmüftülüğü, Müslümanlara yönelik yardım çağırısında bulunuyor... “İslam Eğitim Haftası” kapsamında.

Genişleyen hizmet sahasında, sizlerin de katkınız olsun!
Bağışta bulunduğunuz: Sadaka, fitre ve zekatla ilgili Bölge müftülükleri ve Başmüftülüğümüz makbuz veriyor, yardımları yukarıda zikredilen hizmetlerle beraber bu sene Şanlı geçmişi olan “Medresetü’n-Nüvvab” – Şumnu ilahiyat lisesinin proje çalışmalarının masrafları ve temel atmak üzere kullanacaktır.
Rabbim yaptığımız ve yapacağımız hayırları kabul buyursun.

Kaynak: Kırcaali Bölge Müftülüğü


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS