Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7585 Lv.
GBP GBP 2.2451 Lv.
TRL TRL 0.2798 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
09 Nisan 2020
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali’de geleneksel bayramlaşma töreni düzenlendi

Kırcaali’de geleneksel bayramlaşma töreni düzenlendi

21 Ağustos 2012

Her bayram Kırcaali ilindeki belediyelerde düzenlenen bayramlaşma törenine bu bayram Kırcaali Belediyesi ev sahipliği yaptı.

Törene Kırcaali ilindeki tüm Belediye Başkanları, Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Başkanları, HÖH ilçe Teşkilatı Başkanları ve Türk Kültür Dernekleri Başkanları katıldılar. Bayramlaşma töreninde misafir olarak T.C. Filibe Başkonsolosu Şener Cebeci, HÖH Genel Başkan Yardımcısı ve Kırcaali Milletvekili Lütfi Mestan ve Milletvekili Necmi Ali yer aldılar.

Ev sahibi konumundaki Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis bayramlaşma törenine katılan tüm misafirlere hoş geldiniz dedi ve bayramlarını kutladı.

Başkonsolos Şener Cebeci de yaptığı konuşmasında böyle bir anlamlı günde Kırcaali ilindeki tüm yerel yönetim temsilcileriyle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu söyledi. Sayın Cebeci en yakın zamanda tüm Belediye Başkanlarını makamlarında ziyaret edeceğini belirtti.

Sayın Lütfi Mestan HÖH Genel Başkanı Ahmet Doğan’ın adına tüm katılımcıları selamladı ve bayramlarını tebrik etti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


istanbullu 2012-08-21 16:59:21
Sayın admin, yorumlarımızı sileciğinize o fotografları kaldırsanız daha isabetli iş yapmış olursunuz çok ayıp
emir 2012-08-21 20:42:02
Ne guzel bir tablo bu- belediyemizde Turk belediye baskanlari ve milletvekilleri bayramlasmis. Bugun yerel yonetimler gerb ve ya baska bir partinin elinde olsaydi belediyede calisan bir kac turk bulgar efendilerine baklava borek tasiyip ellerini ve baska bir yerleni opmek zorunda kalacaklardi. Hadi herkese iyi bayramlar.

http://www.youtube.com/watch?v=ZKLbvlMr-dM
Batidan bir Túrk. 2012-08-22 14:44:08
Sayin Istanbul ling,li Kardesim GERB sana kaçpara verdi HÓH,e karsi bu Ataklari yazman için Sarap Koleksionu o bir resimdir óylesi bir Atagi yapacak insan varsa oda T.C,nin Filibe Baskonsolosuna dúserdi Orasi Bulgaristaandir.O Kircaali Belediyede Bulgaristana ayittir kardesim sarab Avrupalilarin ózel içkisidir sen bu úlkenin insanina Atakta bulunacagina Túrkiyedeki CHP,millet vekiillerine atakta bulun çúnkú onlar sarabi górdúgúnde heycaandan agizlari sulaniyorsen kalkmissin o fotografi óne súrúyorsun Adamlar o fotorafi çekmisler yerine ise baska bir Fotorafla degistirmisler iste daha ne istersin ki.Saygilar.
Başımız Sağolsun 2012-08-23 09:53:38
Türk Dünyasının başı sağolsun, Gazeteci-yazar Altan Deliorman, vefat etti, yakınlarına, sevenlerine ve TÜRK dünyasına sabırlar.
başımız sağolsun 2012-08-23 21:32:04
allah rahmet eylesın değerlı mekanı cennet olsun
doğudan bir türk - fes 2012-08-23 23:37:51
Bulgaristan türklerinin anavatanı doğuda olduğunu herkes bilirken sizlerin batıda ne işiniz var kardeşim? Sorarım size.

Karaibram Almanovski gibi alamancı mı kesildiniz yoksa? Bilmek isterim.

Türk olmanın çilesini çekmek istemeyip yan kırıyorsunuz, işiniz gücünüz hristiyanlara yaltaklanmak.Bu aldığınız haram pozisyonları sizlere hiç yakıştıramıyorum.

Titreyin ve kendinize gelin kardeşim! Türke haram diyarları bırakın, Türk bayrağının altına sığının kardeşim.
perhiz 2012-08-24 08:33:16
Karaibrama hiç mana bulma, senin gibi kripto uydusu yaratıkların ondan hiç farkı yok. ulsalcı bilmem neci kesilirsiniz sonra ramazanda yunanistan sahillerinde kafayı çekersiniz. Bre allahsız kitapsızlar illaki bir yere gidecekseniz Kuzey Kıbrıs'a gidin, Orta Asya'ya gidin, ne işiniz var halkidaki'de.
perhiz 2012-08-24 09:14:37
fes, Altan abim için iki kelime söylemeyi çok görmüşsün, kıllı kriptolardan biri gitseydi bır yıl sıyah kurdele taşırdın göğüsünde dimi?
Batili bir Túrk. 2012-08-24 14:15:22
Fes:Ben de senin gibi 1950,yili Bulgaristan Kircaalide dogma biriyim 1951 yillari Ben 1 yasindayken Rahmetli Babamili Bulgaristandan Túrkiyenin Konya iline góç etmisler 1965 yillarida Rahmetli Babamili Konyadan bir kaçkisi toplanip Túrkiyeden Almanyaya çalismaya gitmisler ondan 5 yil sonrada rahmetli Annem iki kardesim ve ben Istanbuldan ozamanki Oriyent Expresle Almanyayanin Múnih Kentine gittik. o zammandan bu zamana her yil biz Túrkiyeye sehaate gidiyoruz orada 4 kat ózel evimiz vardir Túrkiye bizim Anavatanimizdir ve ebediyyende Allahu Taalyanin izniyle Anavatanimiz kalacaktir Batilarda biz Túrkiyeyi Kalbimizde yasatiyoruz 50 yilimizi biz buraya verdik burada búyúdúk.Eskiyi yeniyi burada okuduk burada eyitim górdúk bizim Avrupada camiilerimizde vaaaar Mescitlerimizde var.her seyimiz vardir.Ramazan ve Kurbaan bayramlarinda bayramlarimizi Túrkiyede oldugumuz gibi yasatiyoruz biz gúnde 5 Vakit namazlarimizi her zamaan kiliyoruz hamd olsun cenaabu hakkin sayesinde Cuma namazlarimizi her zamaam caamiilerimizde kiliyoruz Ee nede olsa Túrkiyede olduguna benzemez fakat Túrklúge yakisir her gelenek ve agadetlerimizi burada hiç bir seycikten korkmadan allahasúkúrler olsun yapiyoruzIisAllah. Senin gibi Bulgaristandan 1989 yillari geldiniz Túrkiyeye ama Islyamiyetten ve Túrkçeden gayet çook cahilsiniz óyle Baskalarina ahkyaam kesecegine kendine bir dúzen ver bunuartik kabullen neyazik degilmi Fes arkadasim burada her hanede enaz iki úçtane AnavatanTúrk Bayragimiz vardir ya Bulgaristanda sizin Komunizim yasklarinda baska birseyiniz yoktur.Túrkiye cumhuriyetinin nufuusu bu gún76 milyonsa bizim burada,da nufuz sayimiz artik 6 milyonu asiyor Biz buralardan gitmiyecegiz bizim asil maksagadimiz Anavatan Túrkiyeyi AB,ye Tasimaktiir bundan haberin ola Fes.
Yapici ol bozucu olma Lútfen.
berk 2012-08-24 15:21:24
Sosyalist ve Muhafazakar ideolojilere sahip Türklerin fikir çatışması çok ilginç olur her zaman ve gülmeye değerdir genellikle, birine göre Moskofluk, diğerine göre de Araplık ezbersiz ve şartsız pusuladır.

Türk kimliği mi, o genelde ikisi için de ikinci sıradadır, biri Osmanlı'da herşey kötüydü, diğeri herşey bal börek süperdi der durur, biri bayram namazına gitmezsen seni Türk saymaz, diğeri kuzey kore ve stalinist şekilde içe kapanmaya ulusalcılık der, muhafazakara tüm inançlara saygı esastır dersin seni zındık, sosyaliste tüm politik görüşlere saygı esastır dersin seni satılmış, işbirlikçi ilan eder, kantarı bu kadar bozuktur yani varsa yoksa onlar her daim herşeyi iyi bilirler.

Muhafazakar iki İngilizce kelime ile kültür emperyalizmi altında olduğumuzu savunurken kurduğu cümlenin yarısına Arapça ve Farsça kelimeler düzerken hiç rahatsızlık da duymaz, sosyalist ise AB ile ilişkileri tehlikeli bulurken Rusya ve Çin peşine yamanmaya jeostratejik politik deha gözüyle bakar.

İşin özeti komiktirler, gülmenizin olanak olmadığı anda dahi güldürürler sizi. İyi ki vardırlar ve biricik tebessüm kaynaklarımızdandırlar.
fes 2012-08-25 00:41:14
Bir dokunduk bin ah işittik. Alamancının eskisi abimiz türklüğümüzü bal gibi koruyoruz demiş, ama ben de acaba diyorum.

Bir de, hadi farzedelim koruyorlar hristiyanlara kapılanmış olmaları onurumuzu zedelemiyor mu? Ortalama alman onlara hangi gözle bakıyor, düşünün biraz.

Laik görüşlü almanovski agama gelince, Türkiye'de liseler tümden imam hatip olacak korkusundan alaman kulluğu evla görüyor.Bu türklük açısından daha da onur kırıcı bir tutumdur.

Şerefimizi incitmeyi ağlar! Osmanlı'nın en şaşalı dönemlerinde Akıncı atalarımız daha iyi yaşamak adına şereflerini zedeletir miydiler? Bence etmezlerdi.
berk 2012-08-25 12:49:48
Ya fes Avrupa'daki Bulgaristan Türklerini eleştiriyorsun da, Türkiye'deki Bulgaristan Türkleri ne alemde, kendi anavatanlarında?
istanbullu 2012-08-25 13:34:53
Türkiyede'ki Bulgaristan Türkleri ekmek parası kazanma, çolu çocuğunu okutma derdindeler bırakın artık şu boş eleştirmeleri, böyle hareket ederek bizleri kaybetmeye başladınız bizim Bulgaristan'a değil asıl Bulgaristan'ın bizlere ihtiyacı var ekonominiz ortada çevremdeki insanların çoğu artık Bulgaristana gitmek istemiyor, oradaki yaşlı akrabalarının hatrı olmasa ileride bu da olmayacak , oradaki hemşerilerimiz artık kıskançlıktan kurtulup bizleri kazanıp , küstürmemelidirler çünkü gidişat hiç iyi değil Saygılar
Tarafsız 2012-08-26 01:05:55
berk 2012-08-24 15:21:24

Valla yazının altına imzamı basarım berk, çok derin bir değerlendirme, beni çok şaşırttın arkadaşım, oysa ben seni hep yanpirik bacaklı kıllı kriptonon fanatiği olarak değerlendirdmiştim.
... 2012-08-26 11:02:10
İmzanı bas sen gene de, bizler seni değerlendirirken hiç şaşmıyoruz. Çünkü senin şaşılacak, sürpriz diyebileceğimiz bir tarafın yok, er şey kabak çiçeği gibi orada.

Mesela bu "...yanpirik bacaklı kıllı kriptonon fanatiği olarak değerlendirdmiştim."sözlerin sonsuz bir önyargı ve çelişkiler yumağı içinde debelendiğinin kesin kanıtıdır.

Desteksiz atmış olmamak için bir misal verelim; hariciyevekaletini işgal eden şahsa hayranlığını ifade ederken Kırım dan gelip Karaköy'e yerleşen ibranilerle bağlantısını görmezden gelebiliyorsun. Açık bir tenakuzdur.

Mütevefa Sabri Ülker mesela Kırım'dan gelip Karaköy'e yerleşenlerdendir. Bilahare bir İstanbul yahudisi kızıyla evlilik yapmış, muhafazakar müslüman hayat tarzını benimsemiştir.

Hariciye nazırımızın söz konusu aileyle ne gibi bağalntıları olabieceğini görebilmen için 'Habervaktim' okuma hiç yeterli değildir birader.
Nihat Genç 2012-08-26 18:16:31
" Doğu Perinçek ismi ve kimliğiyle Türkiye’de yazılacak bir hapishane edebiyatının en başlarında yer alacağına kuşku yok. Ben Doğu Perinçek’te ‘politik bir bunalım’ hiç görmedim, içerde de ‘psikolojik bir sarsıntı’ izi hiç. Boğaz’da yalılar bahçeler içinde oturur gibi hapishanede yaşıyor. Böyle bir insan türü olabilir mi? O hücreye çelik kasa koysanız nemlenir pörsür genleşir çürümeye yüz tutar, Doğu Perinçek başka bir şey, yattıkça kendine geliyor. Hiç özenilecek bir şey değil kuşkusuz. Ancak şaşkınlık üstüne şaşkınlık, artık devreye labarotuvar deneyleri yapan bilim adamları girmeli, bizim aklımız almıyor, algıları ışık hızı kadar hızlı, açık seçik şen, hala çiçek açar gibi gülümseme. Kime anlatsak, heykeltıraş, ressam, romancı, böyle bir ‘ruh hali’ olabilir mi? Anladım ki hepimizin gözünü korkutan bu hapishaneler Doğu Perinçekler için değil, Doğu Perinçek türleri için başka bir ‘cezalandırma’ yolunu bulmalı Batılı cezaevi mimarlar"
fes 2012-08-27 09:44:28
Onomastique ( isim-bilim ) dünyada bilimsel bir yöntem olarak kabul edilmiş ve yaygın kullanılmaktadır.

Karaimler yahudi ırkından gelirle şeklinde bir iddiada bulunmadım, ibrani dedim. Bazıları Hazara türk devletinin kalıntıları olduklarını söylüyor.

Arthur Kösler'in bu konuda ortaya attığı bir tez var; eşkenaz yahudilerinin kökü aslında hazara türklerinden geldiğini savunuyor.

Davut bin Annan ismini duymuşluğunuz var mıdır? Karayim ibrani meshebinin kurucusuymuş. Annan bulut demekmiş, bulut soy adlılar şüphe altındadır.

Bilim şüphe ederek ilerler, hatalar hep olur. Bulut soy adlılarının tamamı karaydır diyemeyiz elbette.
fes 2012-08-28 00:11:12
Berk'in yazılarını hangi gerekçeyle siliyorsunuz, anlaşılır gibi değil. Bu yatığınızla her türlü fikir tartışmasını imkansız hale getiriyorsun. Böyle de olmaz ki!

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS