Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7585 Lv.
GBP GBP 2.2451 Lv.
TRL TRL 0.2798 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
09 Nisan 2020
HABERLER » Kırcaali
Krumovgrad Belediyesinde Çevre Okulunun inşaat çalışmaları başladı

Krumovgrad Belediyesinde Çevre Okulunun inşaat çalışmaları başladı

31 Ağustos 2012

Krumovgrad (Koşukavak) Belediyesi’nin Yunanistan’dan Aryana (Kozlukebir) Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirdiği proje kapsamında Avren (Ahıevren) köyünde Çevre Okulu yapılması için inşaat ve montaj çalışmaları başladı. Bu çalışma, Avrupa Birliğinin Yunanistan-Bulgaristan Bölgesel İşbirliği 2007-2013 Programı gereğince Avrupa Bölgesel Kalkınma Fonu tarafından hibe olarak finanse ediliyor. Proje esnasında iki sınır ülkesinden gençler doğayı tanıyıp, onu koruma yolları açısından bilgi ve beceriler edinecekler.

Proje, özellikle çevre ve biyolojik çeşitliliğin korunması ile ilgilenen gönüllü yerel yönetimleri, okulları, öğretmenleri, öğrencileri ve gençleri kapsamaktadır. Projeden bir haftalık süren eğitim çalışmalarıyla 5 ile 18 yaş arasında 30 çocuk ve öğrenci ile 12 öğretmen ve eğitimci yararlanacak. Çocuk ve gençler Bulgar ve Yunan hocalardan doğal afetler olaylarında korunma yollarını öğrenecekler. Gençler deprem, kasırga ve havanın başka cilveleri sırasında hayatını korumaktan başka, doğada mevcut zorlukların aşılması için gereken beceriler de edinecekler. Öngörülen eğitim parçalarına göre çocuklar kaya tırmanışı, dağ bisikletçiliği, balık avı, kamp yapmak için özel donanıma sahip olacaklar. Genç izciler çevreye uyum sağlamak için incelikleri öğrenecekler.

Projenin toplam tutarı 719 222 Avro. Projede önde gelen ortak olarak Krumovgrad Belediyesi yakın 3 dekar alan üzerinde yapılacak tüm inşaat çalışmalarını organize edip kontrol etmekle yükümlüdür. Aynı zamanda Çevre Okuluna dönüştürülecek eski sağlık ocağı binasının donatımı da Krumovgrad Belediyesine aittir. Bu sebepten dolayı belediyeye 591 647 Avro miktarındaki finansmanların büyük bir bölümü sağlanmıştır.

Ulusal Yeşil Dünya Derneği ile Aryana Belediyesi eğitim parçaları hazırlayıp, Çevre Okulunda eğitim görüp dinlenecek ilk 4 çocuk gruplarını belirlemekle yükümlüdür.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS