Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Ekoloji teknisyeni ve dağ rehberi kursunu bitirenlere iş imkanları sağlanacak

Ekoloji teknisyeni ve dağ rehberi kursunu bitirenlere iş imkanları sağlanacak

04 Eylül 2012

İş Bürosuna kayıtlı 38 kişiye Ardino (Eğridere) Belediyesi’nde ekoloji teknisyeni ve dağ rehberi olarak iş sağlanıyor. Uzun süre işsiz kalan kişilerin işe alınmaları İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programının Gelişim Tedbiri gereğince finanse edilen “Yeni Seçim-Gerçekleştirmek” adlı proje kapsamında mümkün oldu.

Bu amaçla Ardino’da teorik ve pratik bilgi ve beceriler edinilen 3 aylık eğitim kursu düzenlendi. Eylül ayının ortasına kadar işsizler ikamet adreslerine göre 12 ay süreliğine asgari ücret ile göreve getirilecek.

Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat, başarıyla kursu bitirenlere profesyonel eğitim gördüklerine dair birer sertifika sundu. Başkan, belediye eğitiminin uzun süre işsiz kalan kişilerin iş sahibi olmalarının yanı sıra, çevre korunması ve belediyede turistik altyapı ile tarihi ve kültürel yerlerin bakımı için emek vermeye devam ettiğini vurguladı.

Ekoloji teknisyenleri yaşadıkları yerlerde çevre durumunu ve kirlilik kaynaklarını kontrol edecekler.

Dağ rehberleri çevre yolları oluşturup işaretleyecekler, bölgede ilgi çekici güzergâhların ziyaret edilmesinde turistlere eşlik edecekler.

Dağ rehberi ve ekoloji eğitimi alan işsizlerin arasında yüksek eğitimli olanlar da vardı. Onlar yıllardan beri işsiz kalmışlardı ve bu program iş sahibi olmaları için tek şanstı.

Onlardan biri de Ardino’dan 27 yaşındaki Narin Çakır. Narin, “Ulusal İş Dünyası Gelişimi Ağı Derneği uzmanları Emil Aleksandrov ile Sevda Georgieva’nın sayesinde ekoloji teknisyenliği ve dağ rehberliği ihtisasları üzere iyi bir profesyonel eğitim almış bulunuyoruz. Belediye sınırları içinde gelecekte kendimizi gerçekleştireceğimizi umuyorum” diye paylaştı.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS