Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
İsmail Çavuşev’in yeni öykü kitabı ilk okurlarıyla buluştu

İsmail Çavuşev’in yeni öykü kitabı ilk okurlarıyla buluştu

12 Eylül 2012

Bulgaristan Müslümanları Başmüftülüğünde dün İrşad, Eğitim, Yayınevi ve Hac Daire Başkanlarında görevlilerin katılımıyla gerçekleştirilen haftalık oturumda kurumun resmi yayın organı “Müslümanlar” dergisinin Genel Yayın Yönetmeni uzun yıllar gazetecilik yapan, şair ve yazar İsmail Çavuşev iş arkadaşlarına yeni basılan Her Gün Bir Hediye kitabını hediye ederek sürpriz yaptı.

Baş müellif, iş arkadaşlarına ikramda bulunarak, yeni öykü kitabını tanıttı. Sayın Çavuşev, kitabını yayınlayan Başmüftülüğe şükran duygularını ifade etmeyi unutmadı. Olayın en güzel kısmı müellifin özel imzaladığı bir adet kitabını arkadaşlarına hediye etmesi oldu. Arkadaşları yazarın Bulgaristan Türk edebiyatına yeni yeni kitaplar kazandırmasını dilediler.

İsmail Çavuşev’in yeni öykü kitabı yaz mevsiminde Başmüftülüğü tarafından çocuklara hediye edildi. Her Gün Bir Hediye kitabı 25 ilginç hikaye içerir. Bu kitap bir bakıma Bulgarca ve Türkçe basılan Müslümanlar dergisine ek olarak 8 yıldır yayınlanan Hilal çocuk dergisinin meyvesidir. Küçük veya büyük yaştaki okurlar İsmail Çavuşev’in edebi eserlerini okuyarak, yazarın uzun yaşam deneyimlerinin prizmasından yansıttığı Müslüman ve Türk zihniyet ve kültürüne dokunma fırsatını bulacaklar.

Hikayelerde işlenen konular arasında dürüstlük, doğruluk, okuma sevgisi, özgüven kazanılması, dini değerlere saygı gösterilmesi, Anadilini okuma, dini öğretim ve eğitimde iyi uygulamalar gibi konular çok belirgin bir biçimde ön plana çıkmaktadır.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS