Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
BGF: Bulgaristan Parlamentosunu Ziyaret Edenler Tüm Göçmen Derneklerini Temsil Etmiyor

BGF: Bulgaristan Parlamentosunu Ziyaret Edenler Tüm Göçmen Derneklerini Temsil Etmiyor

17 Eylül 2012

Değerli Basın Mensupları;

Geçtiğimiz günlerde, "göçmen dernekleri Bulgaristan Parlamentosu’nu ziyaret etti" şeklinde değişik basın organlarında çıkan yazıların ziyarette bulunan heyetin tüm göçmen camiasını temsil ettiği şeklinde algılanması ve yansıtılması kabul edilemez bir durumdur.

Yapılan bu ziyaretin belki de bin üyesi bile bulunmayan sadece bir iki dernek temsilcileri tarafından gerçekleştiğinin bilinmesi gerekmektedir. Balkan Türkleri Göçmenleri ve Mültecileri Dernekleri Federasyonu (BGF), Bursa, İzmir, Kocaeli, Kartal /İstanbul ve Yalova olmak üzere toplam beş büyük ilde yaklaşık "yüz bin" üyesi olan ve BM bazında kabul görmüş etkin bir sivil toplum kuruluşudur.

Başka bir STK'nın faaliyetleri bizi bağlayıcı olmadığı gibi, göçmen Bulgaristan Türklerini de temsil etmemekte ve ayrıca aldıkları kararlar sadece kendilerini ilgilendirir.
BGF üyesi tüm derneklerimiz, Bulgaristan’da olduğu gibi diğer Balkan ülkelerinde de Türk ve Müslümanlarının yaşadıkları ülkelerin anayasal haklarından sonuna kadar yararlanmalarından ve onların beraberliğinden yanadır.

Örgütümüz, bölünmeye, parçalanmaya, birlik ve beraberliğin zedelenmesine yönelik eylemlerin dün olduğu gibi bugünde şiddetle karşısındadır. Azınlık haklarını savunurken, anayasal hak ve hukuktan uzaklaşmadan, evrensel insan normlarının herkesin hakkı olduğu bilinci ile Balkanlarda dostluk, kardeşlik duygularının ve barışın ön plana çıkarılması BGF'nin daima ana hedefi olacaktır.

Konunun aydınlanması ve gerçeklerin yansıtılması anlamında tarafımızca böyle bir açıklamaya gerek duyulmuştur.

Kamuoyuna ve soydaşlara saygıyla duyurulur.


Doç. Dr. Yüksel ÖZKAN
Balkan Türkleri Göçmen Mülteci Dernekleri Federasyonu
Genel Başkan

Kaynak:


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS