Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Belediyesi, “Köprü-Kültürlerin Kavşağı” projesini gerçekleştiriyor

Kırcaali Belediyesi, “Köprü-Kültürlerin Kavşağı” projesini gerçekleştiriyor

18 Eylül 2012

Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis’in gazetecilere verdiği bilgiye göre 22 Eylül’de Kırcaali’de “Köprü-Kültürlerin Kavşağı” projesi kapsamında düzenlenecek etkinliklere başlanacak. Dev proje Bölgesel Kalkınma Operasyonel Programı dahilinde gerçekleştirilmektedir. Projede öngörülen faaliyetlere göre Kırcaali bir çağdaş sanat arenasına dönüştürülecek. Kültürel etkinlikler kentsel ortamda yoldan geçen Kırcaalilerin gözü önünde gerçekleştirilecek. Kırcaali Belediyesi tarafından KRIG Gençlik Merkezi Vakfının ortaklığıyla gerçekleştirilmekte olan proje, "Media Bridge Kaltchar" konsorsiyumunda yer alan Altın Asır Şirketi tarafından icra edilecek.

Kırcaali Belediyesinde Avrupa projeleri uzmanı Aleksandra Rimpopova birinci etkinliğin, Kurtarıcılar Anıtı önünde düzenlenecek Bağımsızlık Günü ile ilgili kutlama töreninden hemen sonra Müzik Günü olarak gerçekleştirileceğini açıkladı. Bu amaçla merkez kent parkına üç sahne kurulacağını ve orada profesyonel müzisyenlerden başka yaş farkı olmaksızın müzik tutkunlarının da sahne alabileceğini duyurdu. Organizatörler, doyumsuz bir müzik şöleni olacağına dair söz verdiler.

Diğer etkinlikler olarak 29 Eylül’de Prostor Parkında Masal Günü, 6 Ekim’de ise Gorubso Parkında Fotoğraf Günü düzenlenecek. Etkinliklerin zirvesi 20 Ekim’de kentin merkez kısmını Vızrojdentsi semti ile bağlayan yeni köprü üzerinde yapılacak Hafta sonu Festivali olacak. Bu yer çeşitli etnik grupların kültürlerinin buluştuğu bir kavşak olarak belirlenecek.

Kaynak: Resmiye MÜMÜN / Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS