Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kirkovo’da Sonbahar Şenlikleri yapıldı

Kirkovo’da Sonbahar Şenlikleri yapıldı

18 Eylül 2012

Kirkovo (Kılıağaç) Belediyesinin geçen cumartesi günü gerçekleştirdiği geleneksel Sonbahar Şenlikleri bu yıl da merkez yerleşim yerinde yüzlerce yerli vatandaşı ve misafiri bir araya getirdi. Etkinlik Kirkovo Belediye Başkanı Sali Ramadan tarafından açıldı. Başkan selamlama konuşmasında Sonbahar Şenlikleri yapılan günün aynı zamanda bilanço günü olduğuna vurgu yaptı.

Sali Ramadan, “Bugünkü gibi günlerde bizler yaşadığımız güzel anları ve başarılarımızı hatırlamak için sık sık geriye bakarız. Aynı zamanda yeni yeni ödevler yerine getirmek, yeni yeni fikirleri hayata geçirmek için kendimizde güç ve irade topluyoruz” diye konuştu.

Başkan, bu yıl her okul için en güzel bayramlardan biri olan yeni eğitim-öğretim yılının başlangıcına ve Bulgaristan’ın bağımsızlığının ilan edildiği 22 Eylül arifesine denk gelen Sonbahar Şenliklerinin özelliklerinin altını çizdi.

Kirkovo Belediye Başkanı, “Sık sık belediyemizin diğer belediyeler gibi kolay değil, hatta zor diyebileceğim bir sosyal ekonomi durumda bulunduğunu ve her birimizin büyük zorluklar ve sorunlar karşısında olduğumuzu söyleriz. Bütün bunlara rağmen çocuklarımız için, ailelerimizin refahı ve belediyemizin gelişimi için irademizi ve güçlü savaşçı ruhumuzu koruyacağımıza inanıyorum” diye sözlerine ekledi.

Bu yılki şenliklerde de herkesin zevkine göre gösteriler vardı. Ventsi Martinov ile Komedy Club sundukları konserle çok eğlenceli bir şov yaptılar ve bayram havasının korunmasını sağladılar. Küçük Rodop belediyesinin sakinleri Payner Müzik Şirketinin pop-folk yıldızları Galin ve Kali’nin muhteşem konserleriyle unutulmaz anlar yaşadılar. Kutlama programı Manuş Sarıev’in yönetmenliğindeki Rodopska Mladost orkestrasının icralarıyla sona erdi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS