Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Bulgaristan ve Türkiye’den genç mimarlar arasında iş görüşmesi yapılıyor

Bulgaristan ve Türkiye’den genç mimarlar arasında iş görüşmesi yapılıyor

19 Eylül 2012

16 - 21 Eylül 2012 tarihleri arasında Kırcaali’nin Dıjdovnitsa (Yağmurlar) köyünde bulunan Sanat Evi’nde Bulgaristan ve Türkiye’den genç mimarlar arasında görüşmeler düzenlenleniyor. Bu etkinlik, geçen yıl KRIG Sanat Hareketi ile Sofya Mimarlık, İnşaat ve Jeodezi Üniversitesi Mimarlık Tarihi ve Teorisi Bölümü arasında imzalanan işbirliği memorandumu üzere gerçekleşmekte. KRIG Hareketine bu etkinlikte Kırcaali Belediyesi, Bulgaristan Mimarlar Birliği (SAB), Bulgaristan Şarap Satıcıları Derneği (BAS), Bulgaristan Otelci ve Restorancılar Derneği (BHRA) ortaklık yapmakta. Orgahim kuruluşunun desteğiyle çalışmalar için malzemeler sağlandı.

Birkaç gündür Edirne Trakya Üniversitesinden mezun olmak üzere olan genç mimarlar ve hocalar Sofya’dan meslektaşlarıyla beraber çalışıp, çağdaş mimarlıkta görülen yenilikleri konuşuyorlar. Ev sahipliği yapan KRIG Sanat Hareketinden organizatörler katılımcıların yaratıcı projeleri geliştirmeleri için “Taş -Yaşam Tarzı” Ufuğa Açılan Kapı” ve Çatısız Ev - Köksüz Ağaç” gibi birkaç tahrik edici konu seçmişler.

Genç mimarlar, yerli halkla bazı fikirlerini paylaşıyor. Dıjdovnitsa köyünde Kamennata Svatba (Taş Düğün) doğa harikasının küçük modeli olarak küçük bir heykel yapılması da öngörülüyor. Grup çalışmaları sonucunda elde edilen ürünler için yaratıcılara iş görüşmesinin sonunda ödüller sunulacak, eserlerin bir bölümü ise Kırcaali’de KRIG Sanat galerisinde 21 Eylül’de saat 18.30’da sergilenecek.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS