Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Mustafakemalpaşa’ya Bulgaristan’dan kardeş şehir

Mustafakemalpaşa’ya Bulgaristan’dan kardeş şehir

20 Eylül 2012

Bulgaristan Bursa Konsolosu Dimitar Hadjıev, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ı ziyaret etti.

Ziyarete, Hadjıev ile birlikte eski milletvekili ve Bulgaristan eski Bursa fahri konsolosu Hayati Korkmaz ve BAL-GÖÇ Mustafakemalpaşa Şube Başkanı Coşkun Bayramoğlu katıldı.

Ziyarette konuşan Bulgaristan Bursa Konsolosu Dimitar Hadjıev, Başkan Kurtulan’la daha önce birçok kez görüştüklerini fakat ilk kez Mustafakemalpaşa’ya gelme fırsatı bulduğunu söylerken; “ Başkan Sadi Kurtulan’ı arkadaşım olarak görüyorum. Mustafakemalpaşa’da hayata geçirdiği projelerle Bursa’nın gelişimine büyük bir katkı verdiğini görmek beni mutlu etti.

Mustafakemalpaşa’nın gelecekte çok daha ileriye gideceğine inanıyorum. Kendisine yapacağı tüm çalışmalarda başarılar diliyorum” dedi.

‘Yeni köprüler kurmak istiyoruz’

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Konsolos Dimitar Hadjıev’in Bursa ile Bulgaristan arasında kültürel, sanatsal ve ekonomik alanda yeni ilişkiler kurulması için büyük bir özveri gösterdiğini belirtti.Başkan Kurtulan; “ Bizler yönetici olarak iki ülke arasında sağlam ve kalıcı köprüler kurmak istiyoruz. Kültür, sanat ve sporla kurulan ilişkilerin ekonomi ile taçlandırılması için ortak çalışmalar yürütmek en büyük amacımız. Güzellikleri öne çıkararak, Bursa ile Bulgaristan’ın her köşesini birbirine yakınlaştıran Hadjıev’e teşekkür ediyorum” dedi.
Mustafakemalpaşa ile Bulgaristan’ın Gotse Derçev kenti arasında kardeş şehir protokolü imzalanması için gerekli girişimlerin yapılacağının belirtildiği ziyaretin ardından Başkan Sadi Kurtulan, günü anısına Konsolos Hadjıev’e çeşitli hediyeler takdim etti.

Mustafakemalpaşa Fotoğrafları ve Ağaca Hayat Veren Adam; Cengiz Dönmez sergilerini gezen Bulgaristan Bursa Konsolosu Dimitar Hadjıev ve beraberindeki heyet son olarak Başkan Kurtulan’la birlikte TAT Konserve fabrikasının üretim tesislerini ziyaret etti.

Kaynak: Sezgin Eren-MKP


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS