Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali polisi, Türk iş adamından haraç isteyen iki kardeşi tutukladı

Kırcaali polisi, Türk iş adamından haraç isteyen iki kardeşi tutukladı

27 Eylül 2012

Bugün düzenlenen basın toplantısında Kırcaali İl Emniyet Müdürü Valeri Baranov, Momçilgrad (Mestanlı) kentinden iki kardeşin Türkiyeli bir iş adamından haraç isteme suçundan dolayı tutuklandıklarını bildirdi. İsimlerinin baş harfleri H. M. ve S.M. olan 41 ve 42 yaşındaki kardeşler, önceden başka bir Türk iş adamıyla başarılı bir iş anlaşması yaptığından haberleri olarak, söz konusu iş adamıyla temas kurmuşlar. İsminin baş harfleri P. H. olan 42 yaşındaki girişimci, Türkiye’ye et ihracatından yaklaşık 400 bin euro para kazanmış.
Kardeşler bu iş adamından 6 000 euro miktarında haraç istemişler. Onunla birkaç kez görüşerek, parayı vermezse, canından olacağına dair tehditler yağdırmışlar. Kirkovo (Kıızlağaç) köyde yaşayan kardeşler, Kırcaali’de OMV Benzin İstasyonu yanında iş adamından parayı alırken polise yakalanıyor.

Basın toplantısında bulunan Kırcaali Bölge Savcısı Svetlozar Lazarov, yakalama operasyonun Bölge Savcılığı yönetiminde gerçekleştirildiğini belirtti. Savcı, mahkemede delil olabilecek elde ettikleri tüm malzemeler kullanılarak, iki kardeşe karşı dava açtıklarını belirtti.

Sayın Lazarov, iki haraççının 24 saat süreliğine tutuklandıklarını, fakat savcılığın bu sürenin 72 saate uzatılmasını, ondan sonra da işlenen suçun ağırlığından dolayı sanıkların tutuklu yargılanmalarını ısrar edeceğini vurguladı.

Savcı, Valeri Baranov’un yönetiminde çalışan polis memurların yaptığı operasyonundan ve profesyonel işinden dolayı son derece memnun olduğunu dile getirdi.. Lazarov, bu başarılı operasyonu polislerin yüksek yetki sahibi olmalarının bir işareti olarak görüyor.

Savcı, Bölge Savcılığı tarafından açılan dava sonucunda sanıklar mahkum edilirse, kamu güvenliğini yüksek derecede tehlikeye düşüren suç işlemelerinden dolayı hapse atılmalarından başka, mal varlığının yarısına haciz geleceğini söyledi.

Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS