Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Bulgaristan vatandaşlarının %22'si fakirlik sınırı altında yaşıyor

Bulgaristan vatandaşlarının %22'si fakirlik sınırı altında yaşıyor

28 Eylül 2012

Son yıllarda devamlı artmakta olan işsizlik nedeniyle Bulgaristan’da yaşayan vatandaşların % 22'si fakirlik sınırı altında yaşıyor. Bu oran 2009 yılında % 20,7 iken her geçen yıl artmakta. Şu anda fakirlik sınırı 273 leva.

Ayrıca Bulgaristan’da maddi gelirleri göz önünde bulundurularak yapılan araştırmalara göre, şu anda ülkede % 40,7 oranında fakirin bulunduğu açıklandı.

Bu, ülkenin ekonomik durumunu gözler önüne seriyor. Fakirlerin büyük bölümünü işsizler ve emekliler oluşturuyor. Şu an Bulgaristan'ın ekonomik durumu göz önünde bulundurulduğunda bu oranın ilerleyen zaman dilimi içerisinde daha da yukarılara çıkma tehlikesi bulunuyor.

Hükümet her ne kadar önümüzdeki yıl ülke ekonomisinde hareketlilik olacağı ve vatandaşların gelirlerinde az da olsa artışın beklendiği açıklasa da halk, bu açıklamalara şu an için itibar etmiyor. Gelen haberlere göre önümüzdeki zaman diliminde hükümetin Bulgaristan'a yatırım yapmak isteyen yatırımcıların önünü açacağı ve kolaylık sağlayarak yeni iş yerleri açılabilmesi için harekete geçeceği öğrenildi.

Bu sayede ülkenin son yıllarda ciddi sıkıntılar çektiği ekonomik krizden yavaş yavaş kurtulmanın yollarını aradığı öğrenildi.

Kaynak: Fevzi EHLİMAN


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS