Momçilgrad’ta bir anaokulu tamir edildiSalı, 02 Ekim 2012

Momçilgrad’ta bir anaokulu tamir edildiMomçilgrad (Mestanlı) kentinde hizmet veren Ştastlivo Detsvo Anaokulunda tamirat yapıldı. Yeniden düzenlenen odalarda 133 çocuk eğitim görecek.

Yenileme çalışmaları, aydınlatma araçlarının değiştirilmesi, tuvaletlerin genel tamiratı ve duş kabini yapılması Momçilgrad Belediyesi tarafından yapıldı. Bina duvarı ve oyun tesislerinin boyanmasında tüm anaokul personeli yer aldı. Tamirat ve tadilat sonrası binanın temizlenmesini de personel yaptı. Şu an anaokulda aydınlatma araçları ve elektrik kontaklarının değiştirilmesine devam ediliyor.

Anaokulun tamir edilmesi kararı Belediye Başkanı Akif Akif'in bundan yaklaşık 2 ay önce eğitim kurumunu ziyaret edip durumunu görmesi ve personelle görüşmesi sonucunda alındı.

Başkan, "Binanın tamire ihtiyacı vardı" diye yorumladı. Sayın Akif, anaokulun öğretmen ve yardımcı personeline inşaat ustalarının bıraktığı çöp ve atıkları temizleyip, bahçedeki oyun tesislerini boyadıkları için verdikleri büyük emekten dolayı teşekkürlerini sundu.

Belediye Başkanı, "Eve bir boyacı geldiğinde ne hale girdiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Maalesef, giderlerin azalması için Belediye büyük çaba göstermek zorunda kalıyor. Bunun için öğretmenlerin de yardım etmesi gerekliydi, fakat sonuç çok güzel. Anaokulun tamiratından şimdi hem öğretmenlerin, hem velilerin memnun olduğundan eminim" dedi.


DİĞER HABERLER