Anife nine 100 yaşını doldurduPazartesi, 15 Ekim 2012

Anife nine 100 yaşını doldurduBugün Ardino'nun (Eğridere) Paspal köyünde yaşayan Anife Hasanova Deliahmedova 100 yaşını doldurdu. Dinç bir şekilde ve mizah duygusuna sahip olan yaşlı kadın bugün birçok misafir karşıladı. Bu mutlu gününde onu çocukları, torunları ve torun çocukları da yalnız bırakmadılar.

Yaşlı kadını doğum gününde Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat ziyaret etti. Başkan, kadının doğum gününü candan kutladı ve gençlerin de onun gibi dinç ve neşeli olmalarını diledi.

Belediye Başkanı Anife nineye doğum günlerinde daha birçok konuğu olması temennisiyle gıda ürünleri ve kış için elbiseleri hediye etti.

Anife nine ömrü boyunca tütün ve patates yetiştirmiş.
Çalışkan kadın başka insanlardan farklı olarak uzun ömürlü olmanın sırrı yok diyor. 100 yaşındaki kadın kendini hiçbir şeyden korumuyor, yemek seçmiyor, kapris yapmıyor ve belki de bunların bu yaşa girmesine yardımcı olduğunu söylüyor. Anife nine hayatında hekim görmemiş, ilacın da ne olduğunu bilmiyor. Oğlu, aralıksız yaptığı fiziksel çalışmaların kadının güçlü ve dayanıklı olmasını sağladığını söylüyor. Gelini ise kadının gözlük kullanmadığını ve öyle televizyon seyrettiğini, hatta iğneye ip geçirebildiğini paylaştı.

Anife nine çok zor bir hayat sürmesine rağmen mutlu olduğunu ifade etti. Mutluluğuna sebep ise kendisini seven ve sayan bugün de etrafında olan çocukları, torunları, torun çocukları ve vazgeçilmez komşuları olduğu anlaşıldı.


DİĞER HABERLER