Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Nisan 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Meclisi, General Vasil Delov’a “Fahri Hemşehrilik” unvanı verilmesini reddetti

Kırcaali Meclisi, General Vasil Delov’a “Fahri Hemşehrilik” unvanı verilmesini reddetti

21 Ekim 2012

Bugün 21 Ekim-Kırcaali Günü dolayısıyla Belediye Kültür Merkezinde Meclis Kurulunun geleneksel olarak halka açık resmi oturumu gerçekleşti. Oturumda Kırcaali’yi elde etmelerinin 100. yılı anısına, Bulgar askerlerinin başında bulunan General Vasil Delov’a “Fahri Hemşehrilik” unvanı verilmesi teklifi kabul edilmedi. Yapılan oylamada Bulgar Sosyalist Partisi (BSP) ve iktidardaki GERB partisinden 16 Meclis Üyesi olumlu oy verirken, Hak ve Özgürlükler Hareketinden (HÖH-DPS) tüm 22 Meclis Üyesi çekimser oy verdiler. Böylece teklifin kabul edilmesi için gereken 21 oy toplanamadı.

General Vasil Delov’a “Fahri Hemşehrilik” unvan verilmesi teklifi ulusal düzeye erişerek basın ve kamuoyunda geniş tartışmalara yol açmıştı. Edirne Balkan Türkleri Federasyonu yayınladığı basın açıklamasıyla böyle bir girişime karşı çıkmıştı.
Kutlama töreninde resmi konuklar arasında milletvekilleri Dimço Mihalevski, Tsveta Karayançeva, Kırcaali Valisi İvanka Tauşanova, Kırcaali Belediyesinin Türkiye ve Yunanistan’dan kardeş belediyelerinden gelen heyetler, eski Kırcaali Belediye Başkanları İsmet Saraliyski, Rumen Dimitrov, Rasim Musa, Milan Milanov ve Dimitır Bogdanov hazır bulundular. Ayrıca oturumda birçok idare kurum, sivil toplum kuruluşu, hukuk ve eğitim kurumları temsilcileri ve vatandaşlar vardı.
Kırcaali Günü dolayısıyla Kırcaalileri ve konukları ilk Meclis Başkanı Raif Mustafa selamladı.

Ardından Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, geçen yönetim dönemine ilişkin sunduğu raporda Kırcaali Belediyesinde yapılan büyük önemli projelere vurgu yaptı. Belediye Başkanı bu günde Kırcaali’yi yalnız bırakmayan kardeş belediyelerin temsilcilerine teşekkürlerini sundu. Sayın Azis, sunduğu güzel temennilerle tüm belediye vatandaşların Kırcaali Gününü tebrik etti.

Kırcaali Valisi ve iki milletvekillerinin tebriklerinden sonra Kırcaali’ye kardeş belediyelerden gelen heyetlerin başkanları da Kırcaali Günü dolayısıyla selamlama konuşması yaptılar. Bursa -Osman Gazi Belediyesi Genel Sekreteri Orhan Mollasalih, 2 milyonluk Bursa’dan selam getirdiğini belirtti. Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis’i başarılı girişimlerinden dolayı kutlarken Türkiye’nin daima Kırcaali’nin yanında olacağını vurguladı.

Ardından Yunanistan’dan Maronya Belediye Başkanı İliyas Yoanakis ve Komotini (Gümürcine) Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Levent, Romanya’dan Mecidiye Belediye Başkanı Marian Iordaçe, Rusya’dan Vladimir Belediye Başkan Yardımcısı Elena Ovçinnikova ve Amerika Birleşik Devlerinden (ABD) Elhart Belediyesinin temsilcisi olarak Kardeş Belediyeler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Margaret Slinhard da Kırcaalilerin gününü kutladılar, mükemmel misafirperverliğinden dolayı Belediye Başkanına teşekkür ettiler.

Ayrıca Kırcaali Belediyesi Kırcaali Günü vesilesiyle yurtiçinden birçok Belediye Başkanları ve başka resmi şahıslardan tebrik mektupları aldı.

Kaynak: Resmiye MÜMÜN / Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS