Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Nisan 2021
HABERLER » Kırcaali
HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İl Teşkilatında yeni yönetim

HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İl Teşkilatında yeni yönetim

22 Ekim 2012

Bayram Özkan Bayram, dün yapılan Hak ve Özgürlük Hareketi (HÖH) 6. Olağan İl Konferansı’nda Kırcaali İl Teşkilatı Başkanı seçildi. Oylamaya katılan 202 delegenin 117’sinden olumlu oy alarak başkanlık makamını kazandı. Bayram Bayram’ın tek rakibi olan HÖH Gençlik Kolları Momçilgrad İlçe Teşkilatı Başkanı Ömer Üseyin’e 84 delege oy kullandı, bir oy ise geçersiz çıktı. Altı saat süren forum dün Kırcaali Belediye Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Bayram Bayram 5 Ağustos 1986 tarihinde Kırcaali’de dünyaya gelmiştir, fakat aile kökenleri Ardino’nun (Eğridere) Suhovo (Susuzburun) köyünde bulunuyor. Veliko Tırnovo “Sveti Sveti Kiril ve Metodious Kardeşler” Üniversitesinden maliyeci ve tarih ile coğrafya öğretmeni olarak mezun olmuştur. Ayrıca Plovdiv Paisiy Hilendarski Üniversitesi’nde ekoloji ve ekosistemleri korumaya ilişkin yüksek lisans eğitimi görmüştür. 2005 yılından beri HÖH partisine üyedir. 2009 yılında HÖH Gençlik Kolları Veliko Tırnovo Akademik Teşkilatı Başkanı seçilmiştir.

Şu anda Kırcaali Meclisinde HÖH partisinden birinci dönem için Meclis Üyesidir. Gorna Banya Protezler İçin Ulusal Merkezinde müşteri organizatörü olarak çalışıyor.

Gençlerin yeni liderinin ilk sözleri, “HÖH partisinin gençlere yönelik yürüttüğü dava ve bununla ilgili fikirlere ihanet etmeyeceğime dair yemin ediyorum” oldu.

Bayram Bayram, kendisine verilen güvenden dolayı teşekkür etti ve il içindeki gençlerin beklentilerini karşılamak için elinden geleni yapacağını söyledi. Genç lider, 2013 yılında yapılacak olan parlamento seçimleriyle ilgili ciddi bir çalışma gerektiğini, amacı ise Kırcaali bölgesinden 5 milletvekili makamının hepsinin de HÖH tarafından kazanılması olduğunu belirtti.
Konferansın başında bundan önceki HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İl Teşkilatı Başkanı Ahmet Habib geçen döneme ilişkin rapor sundu. Kendisi 35 yaşını doldurması sebebiyle partinin tüzüğünde de belirtildiği gibi yeniden gençlik teşkilatı başkanı seçilemiyor. Ahmet Habib, raporunda “Genç parti kadroları hazırlamak, genç liderler bulup seçim yapmak gibi hedeflere yönelik büyük emekler harcadık. Çoğu belediyelerde HÖH Gençlik Kolları teşkilatlarında gençler arasındaki büyük rekabet oluştu. Partiye yeni üyeler alındı” dedi.
Sırada konuk ve delegeler tarafından yapılan selamlama konuşmaları vardı.

HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İl Yönetim Kuruluna yarısının yeni oldukları 29 kişi üye seçildi. Forumda 17 Kasım 2012 tarihinde Sofya’da yapılacak HÖH Gençlik Kolları Ulusal Konferansında Kırcaali İlini temsil etmek üzere delegeler seçildi.

HÖH Gençlik Kolları Genel Başkanı Ceyhan İbramov genç delegelere parti lideri Dr. Ahmet Doğan’ın selamlarını ileterek, güçlü karakter sahibi olmalarını ve sadece Kırcaali’de değil, tüm ülkede partiyi öne götürmeleri dileklerini aktardı. Bununla birlikte lider, gençlerin birlik beraberlik içinde olarak girişimci bir ruhla Bulgaristan gençlerine vatanseverlik seviyesindeki hoşgörü duygusunu aşılamalarını söylemiş.

Konferansta resmi konuklar arasında milletvekilleri Remzi Osman ve Necmi Ali, HÖH Gençlik Kolları yönetiminden İkmal Comova, Ayhan Etem, İlhan Küçük, Müh. Mustafa Ahmedov ve Radoslav Revanski hazır bulundular. Ayrıca Kırcaali İlinden Belediye Başkanları, Meclis Başkanları ve köy muhtarları da bu forumda gençlerin yanındaydı.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS