Ardino’da Kurban Bayramı namazıCumartesi, 27 Ekim 2012

Ardino’da Kurban Bayramı namazıArdino (Eğridere) Merkez Cami'de Kurban Bayramı namazına 500'den fazla Müslüman bir araya toplandı.

Namaz vakti saat 08.26 olsa da, bundan bir saat önce cami dolup taşmıştı. Cemaat arasında Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat, Belediye Başkan Yardımcısı İzzet Şaban, Meclis Başkanı Sezgin Bayram ve Belediye Genel Sekreteri Müh. Kemal Aliev de bulunuyordu.

Namaz öncesinde cami imamı Orhan Yakub, İslam'ın temel ilkelerini ve kurbanlık hayvanın kesiminde uyulması gereken kuralları hatırlattı.

Geleneğe göre kurban eti üçe bölünüyor. Birinci kısmı kesene kalıyor, ikinci ise yakın ve komşulara ve üçüncü de fakir fukaraya veriliyor.

İmam verdiği vaizde, "Kurban ederek biz Yüce Allah'a bize bahşettiği nimetlere bir nevi şükretmiş oluyoruz. Kurbanlık eti paylaşarak, birbirimizi affetmiş oluyoruz" diye belirtti.
İmam, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkan Yardımcısı Ruşen Riza adına cemaatin Kurban Bayramını kutladı. Namaz sonrası müminler caminin ihtiyaçları ve fakirler için sadaka verdiler.

Kurban Bayramı için HÖH Ardino İlçe Teşkilatı yönetimi tarafından kurban edilen iki koç, bölgede maddi durumları iyi olmayanlara dağıtıldı.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER