Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
HÖH temsilcileri: “Hükümet, Belediye hastanelerini kasten mali sıkıntıya sokuyor”

HÖH temsilcileri: “Hükümet, Belediye hastanelerini kasten mali sıkıntıya sokuyor”

02 Kasım 2012

Bugün Parlamentoda Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) temsilcileri, devletin Belediye hastanelerini kasten mali sıkıntıya sokmayı hedeflediğini ileri sürdüler. HÖH’lüler 2013 Bütçesinin tartışmalarında devletin Belediye hastanelerinde acil yardım servislerinin faaliyetini finanse etmesinin önerilmesini ve ayrıca zor ulaşılan, dağlık ve yarı dağlık bölgelerde bulunan sağlık kurumlarına tekrar sübvansiyonlar sağlanmasını ısrar ettiler.

Bugün Parlamentoda düzenlenen basın toplantısında HÖH Milletvekili Dr. Nigar Cafer, Sağlık Bakanı Desislava Atanasova’yı bu yönde suçladı.

Sayın Cafer, Bakan Atanasova’nın hastanelerin borçlarının 360 milyon leva olmasına izin verdiğini ileri sürdü. Milletvekilinin ifadesine göre Bakanın yerel iktidar temsilcilerini kötü yöneticiler olarak suçlaması esaslı değil, çünkü 360 milyon leva borçtan 300’ü devlet sağlık kurumlarına aittir, onların devlet yöneticisi ise Sağlık Bakanıdır.

Dr. Nigar Cafer’in ifadesine göre Belediye hastaneleri Bulgaristan’da hastane hizmetleri için ayrılan mali kaynakların yüzde 17’sini kullanıyor. Fakat aynı zamanda bu hastaneler ülke sınırları içindeki nüfusun üçte ikisinin sağlık gereksinimlerini karşılıyor. Dr. Cafer, Belediye hastanelerine Avrupa Birliği Fonlarından mali kaynaklar alınması bakımından da ayrımcı davranıldığını iddia etti.


Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS