Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7583 Lv.
GBP GBP 2.2627 Lv.
TRL TRL 0.2951 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Haziran 2019
HABERLER » Kırcaali
Bahri Ömer, dördüncü dönem için HÖH Kırcaali İl Teşkilatı Başkanı seçildi

Bahri Ömer, dördüncü dönem için HÖH Kırcaali İl Teşkilatı Başkanı seçildi

05 Kasım 2012

Cebel Belediye Başkanı Bahri Ömer, dördüncü dönem için Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali İl Teşkilatı Başkanı seçildi. O, bu göreve aday tek kişiydi. Sayın Ömer, HÖH 8. Olağan Kırcaali İl Teşkilatı Konferansı sırasında yapılan oylamada partinin yedi belediye teşkilatından katılan 464 delegenin desteğini aldı.

Konferansta HÖH Genel Başkanı Ahmet Doğan, Başkan Yardımcısı Lütfi Mestan, milletvekilleri Remzi Osman, Necmi Ali, Ünal Tasim ve Petya Paeva, HÖH Merkez Yürütme Kurulu Sekreteri Mustafa Karadayı, HÖH Smolyan İl Teşkilatı Başkanı Salih Arşinski ve HÖH Türkiye Temsilcisi İsmet İsmail resmi konuklar arasında yer aldılar. Bahri Ömer, 1990 yılında HÖH Kırcaali İl Teşkilatı kurucularından biridir. Ülke genelinde Ahmet Doğan ile birlikte yerel teşkilatlar kurulmasında yer alıyor. İki dönem için milletvekili seçildi.
Konferans Bulgaristan ve Avrupa Birliği marşlarıyla başladı. Dönem, öneri, taslaklar ve seçim komisyonlarına üyeler seçildi.

Bahri Ömer, geçen döneme ilişkin sunduğu raporda bugün kabul edilen çoğu kanunların halkın yararına değil de, belirli çevrelere hizmet ettiğini söyledi. Bahri Ömer, “Devleti yönetenler beceriksiz, ülkeyi ilgilendiren temel sorunlara çözüm bulamıyorlar. GERB’in kötü yönetimi sonucunda demokrasi bugün tehlikede, suni etnik gerilim yaratılıyor. Boyko Borisov’un hükümeti çok sayıda belediyelerin gelişme, iskan hakkını durdurdu, yerleşim yerlerinin iskan edilmesine ilişkin çeşitli projeler üzere yapılan faaliyetleri durdurdu” dedi.

Sayın Ömer, geçen üç yıllık dönemin ayrıntılı olarak analizini yaparken geçen yerel ve Cumhurbaşkanı seçimlerine vurgu yaptı. Şu ana kadar yapılan seçimlerden en tartışılan seçimler olduğunu belirtti. Diğer partilerin HÖH’e karşı yaptıkları propagandaya rağmen seçim sonuçları her zaman başarılı olmuştur.

Kürsüden HÖH İl Başkanı, son yıllarda dünyada hakim olan ekonomik ve mali kriz, GERB’in kötü yönetimi yüzünden ülkede işsizlik oranının arttığını vurguladı. Alternatifler eksikliğinin gençleri yurt dışında geçim kaynağı aramaya zorladığını ileri sürdü.

Bahri Ömer’in ifadesine göre bugün ekonomi batıyor, çünkü Bulgaristan krize karşı ciddi bir programı olmayan tek ülke ve bu da insanların sosyal statüsünü kötü duruma getirmiştir. Çok sayıda yerleşim yerlerinin bayındırılması ve su tedariki ile ilgili bir sürü sorunlar var. Yerel folklor ve Anadili Türkçenin okunmasına ilişkin kültürel kimliğin gelişimi için yapılan çalışmalar yeterli değil.

O, HÖH partisinin il ve ilçe teşkilatları ve yerel iktidarın temel hedefi AB’nin çeşitli programları aracılığıyla belediyelere yatırımlar sağlanarak nüfusun maddi durumu ve yaşam standardının yükseltilmesi olduğunun altını çizdi.

Bahri Ömer, gelecek Parlamento seçimlerine de vurgu yaptı. İl Başkanı, GERB partisinin yönetimde kalmak için tüm iktidar gücünü kullanacağından dolayı en zor seçimlerden biri olacağını kaydetti.

Raporun sonunda İl Başkanı, HÖH’ün ülkedeki en deneyimli partilerden biri olduğunu ve sadece etnik azınlıkların değil, tüm Bulgaristan vatandaşların hak ve özgürlüklerinin garantörü olduğunu ileri sürdü. Sayın Ömer, “Bunun için HÖH partisinin geleceği var ve bu geleceğin olması bize bağlı” dedi.

Delegeler, yeni 37 kişilik HÖH Kırcaali İl Teşkilatı Yönetim Kurulu seçtiler. Bu kurula ildeki tüm belediye başkanları, ilçe teşkilatları başkanları ve gençlik kolları başkanları giriyor.
Konferansta Sofya’da yapılacak olan HÖH Ulusal Kongresine katılacak il çapından 90 delege seçildi.


Kaynak: Güner ŞÜKRÜ

Ziyaretci sayısı: 2697


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


komediyen 2012-11-05 13:32:51
ayni jivkov ,misali.cok becerikli(dere beyi oldugundan)karsisina aday bile cikmiyor(cikartmiyorlar)coooook komik.BULGARISTAN TURKLERINE HAYIRLI OLSUN.
turk. 2012-11-05 17:15:34
Bulgaristan Túrklerine hayirli olsun peki sen hanki Úlkenin vatandasisin. baska aday bile gósterilmemis Bu çok Komikmis Niyee Bahri Yúmer BG Túrklerinin seçtigi kisilerden degilmi daha baskasi nereden olsun sen nasil istiyorsunki yaani GERB BSP ATAKA VMRO NFSB Yaani Aday bunlardanmi olsun bunlar yaani seni kafanda birsey ifade edmiyen.Túrk Milliyetçigi tavuru tasiyan parti ve kuruluslardir bunlardan bize bir fayda olmaaz.Biz Túrklerin içinde Bu partilere hizmed edenlerde yok deyiller iste senin dediklerinden onlarin babalari eski Todor Jivkov Húkúmetinde BG.Túrklerinin Sózde Soya dónúsún yardimcilariydi bu insanciklar simdi Gúndem disi yaani kirda kaldilar e neyapsinlaar ki bunlarin gozunde yalniz para baska bir sey górmezler. Para için Milliyetçilerle dahi beraberlikte Túrk dúsmanligi yapmaya karar alabilirler bunlar gibilerinde insanlik yoktur. bunlar aç susuz bir yaratiklardir bunlarin bize hiç bir yaraari olmaaz. Saygilar.
tarih 2012-11-05 17:56:40
EY TURK,YIRMI UC YILDIR,BULGARISTAN TURKLERI HIZMET BEKLEDIKLERI ,DPS YONETIMINDEN ,UMDUKLARININ YUZDE DOKSAN BESINI BILE BULAMADILAR.BEN,KENDI ADIMA DPS,ye KARSI DEGILIM.BEN VE HALKIM ARTIK DPS YONETIMINE,YILLARDIR YETISTIRDIGIMIZ GENCLERIMIZIN GELMELERINI(YIRMI UC YILDIR YONETIMDE IHTIYARLARIN GITMELERINI) ISTIYORUZ,YANI DPS YENIDEN O DOKSANLARIN HEYCANINI YAKALAMASI ICIN(BOLUNMEMESI ICIN)BEN VE ARKADASLARIM DPS ,NIN KURUCULARINDANIZ,DURUP DURURKEN LAF OLSUN DIYE YAZMIYORUZ,USTELIK TE ASIMILASIYONA KARSI DIRENISCILERDENIZ.HABERIN OLA.
dost acı söyler 2012-11-05 19:42:33
Yaşasın Bulgar (pardon) Türk Komünist Partisi. Evet hatırladık o %99,99 la seçimler kazanıldığı dönemleri. 23 yıl öncesinde baştakiler Bulgar komünist,despot,diktatör ve totaliterdiler, halk ise ezik,sömürülmüş,ürkek,korkak idi,fakat bari yiyecek içecekleri vardı. 23 yıl sonra şaşırtıcı olanı durumun daha da vahim olması. Aradaki fark - baştakiler Türk ve zengin olması, halkın ise yiyeceği ve içeceği dahi olmaması. Allah sonumuzu hayır etsin.
Kara Ibrahim Aga-10,cu Köy 2012-11-06 13:16:47
Nasildi "45-godini stigat" ...ve Jivkova kiziyorduk 33

sene Memleketi yönetti dige..

E bunlarin ne farki var ondan..2 mandat daha rekorunu

kiracaklar..

Hani Köle'nin en büyük arzusu Köle sahibi olmakmish..

Bizim Zübüklerde aynisi..

**

Menekshe o salonda bulunanlardan kachtane insan var

Avrupada Uni. bitiren ..?Redovno tabii?
anonim 2012-11-06 13:56:01
Yazık senin kalınına Amet. Halk ve ceza evi arkadaşların değişim beklerken sen yine o eski komünist bozuntusunu il başkanı yaparak gençlerin önünü tıkadın. Sen kime çalışıyorsun Amet? İstemesen halk değişimi sandıkta yapacak EMİN OL.1982
BULGARISTAN TURKU 2012-11-08 14:54:08
YAZIKLAR OLSUN SANA AMED,DAVA ADAMLARINA SOZ VERMISTIN(BUYUK DEGISIM YAPACAKTIN HANI)SANA AGENT DEDIKLERINDE (SIMDIYE KADAR)HEP SENI SAVUNDUK(HALKIMIZA FAYDAN OLUR DIYE DUSUNDUK)MAALESEF YANILMISIZ,SEN GERCEKTEN ISE YARAMAZ HAYIRSIZIN TEKI SIN.ULAN ,SEN TURK HALKIYLA DALGA MI GECIYORSUN...?,DEGISIM DEDIGIN ....BU MU...?O CEBELLI DERE BEYI YENIDEN KARCAALI YE IL BASKANI ATAMAKLA SIYASET KARIERINDEKI EN BUYUK HATAANI YAPMIS OLDUN.!!!!BU KEZ SENI VE CETE YONETIMINI ,NE YALAKALARIN,NE DE YILLARDIR CALDIGINIZ O KARA PARALAR DA KURTARAMIYACAK ONUMUZDEKI PARLEMENTO SECIMLERINDE,NE DE YUTKIYEDEKI BAZI SATIN ALINMIS DERNEK (HAIN) BASKANLARI.!!!BULGARISTAN TURK HALKINI HICE SAYMAK,ONUNLA DALGA GECMEK NE OLDUGUNU COK YAKINDA SEN VE CAKALLARIN ANLAYACAKLAR,EMIN OL!!!.
BULGARISTAN TURKLERI 2012-11-13 12:39:59
!!!ATASIN,ATASIN,AJANLARININ,HIRSIZLARININ TUMUNU YENIDEN ATASIN.NASIL OLSA BU SON ATAMASI OLACAK SAVA AGENTININ2013 SECIMLERINDE PISLIKLERIN HEPSINI BIRDEN ,SECIM SANDIGINA(TABUTUNA)GOMECEGIZ.!!!JIVKOVA 1984-1990 YILI VURDUGUMUZ TOKATIN,DAHA GUCLUSUNU ,DAHA SESLISINI VURACAGIZ ,JIVKOVUN CAKAL TAYFASINA!!!BIZI HICE SAYMAK ,BIZIMLE DALGA GECMEK NASIL OLURMUS GORSUNLER,SEREFSIZLER.
kırcali 2012-11-16 20:23:11
direk atasaydın bari dolaylı yollara girmeden buranın başkanı bahri deyip çıksaydın işin içinden hiç değilse masraf etmezdin eşeğe altın semer vurmuşlar eeeh ne oldu eşek gene eşek yapmışsın yapacağını komunist anlayışın hala devam ediyor bırak bu ayakları yıllardır yutturdun uyuttun milleti seni gerçekten ajan olduğunu bilselerdi şimdiye dek çoktaaan pabucunu dama atmışlardı

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: kardjalinews.media@gmail.com   Webdesign: SWS