Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Gıda yardımı dağıtımına başlandı

Gıda yardımı dağıtımına başlandı

05 Kasım 2012

Bugün ülkede Bulgar Kızılhaç Teşkilatı (BÇK) tarafından gerçekleştirilen gıda yardım dağıtımına başlandı. Dağıtım ülke genelinde açılan 337 merkezde yapılıyor. Avrupa Birliği (AB) Müdahale Stoklarını Dağıtma Programından fakir ailelere hibe edilen gıda ürünlerinden ikinci aşamada toplam 17 000 ton gıda ürününün dağıtılacağı açıklandı. Ülke çapında bu yardımı 309 000 kişinin alacağı haber verildi.

BÇK Kırcaali İl Teşkilatından alınan bilgiye göre Kırcaali İlinde 8 957 kişinin AB Müdahale Stoklarını Dağıtma Programından hibe edilen gıda ürünlerinden faydalanacakları bildirildi. Bu eylül ayında yapılan gıda yardımından sonra belirli bir gecikmeyle programın ikinci aşaması esnasında mümkün oluyor.

Bölgesel Sosyal Yardım Müdürlüğü tarafından hazırlanan listelere göre maddi durumu kötü olan kişilere gıda yardımı il çapında açılan dağıtım noktalarında yapılacak. Dağıtım sırasında düzenin korunması açısından emniyet güçlerinin yardım edeceği öğrenildi.

AB ürünleri içeren paketlerin dağıtımı bugün Kırcaali’de eski Yavor mobilya mağazasında ve Stremtsi (Göklemezler) köyünde başladı. Burada yardım alacak vatandaşların listesi bulunuyor.

12 Kasım 2012 tarihinde Krumovgrad (Koşukavak) kentinde ve Zvezdel (Güren) köyünde dağıtım noktaları açılacak. Diğer 13 dağıtım noktalarında gıda paketlerinin dağıtımının gecikeceği bildirildi. Sebebin ise henüz BÇK Kırcaali İl Teşkilatı deposuna tüm dağıtılacak gıda ürünlerinin getirilmiş olmamasıdır.

Programın ikinci aşamasında vatandaşlara şeker, pirinç, makarna, spagetti, fasulye, bisküvi, ayçiçeği yağı, mercimek, reçel, patates püresi, bal ve kafeden ibaret gıda paketleri dağıtılacak. Her hangi bir sebeple birinci aşamada yardım alamayan vatandaşlar bunu bu aşamada alacakları gıdalarla birlikte telâfi edebilecekler.
Program sonunda dağıtılmayan gıdaların sosyal kurumlara ve ruh hastalıkları hastanelerine bağışlanacakları haber verildi.

Tam olarak ne zaman ve hangi dağıtım noktasında gıda yardımı yapılacağına dair daha ayrıntılı bilgi BÇK Kırcaali İl Teşkilatının redcross.kardjali.com sitesinde bulunabilir.

Kaynak: Resmiye MÜMÜN / Kırcaali haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS