Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7583 Lv.
GBP GBP 2.2627 Lv.
TRL TRL 0.2951 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Haziran 2019
HABERLER » Kırcaali
Çocuklar, Kırcaali’nin gelişimine dair fikirlerini resimle tanıttılar

Çocuklar, Kırcaali’nin gelişimine dair fikirlerini resimle tanıttılar

05 Kasım 2012

Bugün Kırcaali İl Bilgi Merkezinde “Avrupa Birliğinin Benim Şehrimi Nasıl Değiştirmesini İstiyorum?” başlığı altında gerçekleştirilen ulusal resim yarışmasının birinci aşamasında ilk sıralara giren çocuklara ödüller sunuldu.

Ödüller Merkez Bilgi ve Koordinasyon Kurumu tarafından sağlandı. İki yaş grubunda birinci olan Simona Çauşeva ile Djuliya Kocamanova’nın yarışmanın diğer aşamasına katılarak büyük ödülü kazanmak için mücadele edecekleri belli oldu.

Resim yarışması ulusal çapta il bilgi merkezlerinin desteğiyle gerçekleştiriliyor. 17 Eylül 2012 tarihinde start verilen müsabaka 19 Ekim’e kadar sürdü. Bu yarışmaya 6-10 ve 11-12 yaş gruplarından çocukların katılma hakkı vardı.

Bu doğrultuda Kırcaali İl Merkezine yaklaşık 300 resim sunuldu. Eserlerinde çocuklar Kırcaali’de olmasını istedikleri genelde yeşil ve temiz doğa manzaraları, çok sayıda çeşitli eğlence parkları, kimsesiz çocuklar yurtları, hayvan barınakları, bisiklet yolları, su parkları, hayvanat bahçeleri , 3D sinema salonları, metrolar gibi çeşitli fikirlerini resmetmişler. Resimlerin beş seçkin yaratıcıdan oluşan jüri tarafından değerlendirildiği açıklandı.

Ödül töreninde Kırcaali İl Bilgi Merkezi Başkanı Dora Hristova, Kırcaali Bölge Eğitim Müdürü Grozdan Kolev, Kırcaali Belediyesi Proje Yönetimi Daire Başkanı Nadejda Tsvetkova, okul ve anaokulu müdürleri, öğretmenler ve yarışmaya katılan çocuklar hazır bulundular.

Dora Hristova, Kırcaali İlinin de ulusal çapta yapılan bu sıra dışı yarışmaya katıldığından çok memnun olduğunu dile getirdi. Yarışmaya katılan tüm çocuklara ve öğretmenlerine, Bölge Eğitim Müfettişliği ve Kırcaali Belediyesine teşekkür etti. Yarışmayı Avrupa Birliği Fonlarının Kullanımından Sorumlu Bakan Tomislav Donçev’in 17 Eylül’de ülkede ilan ettiğini hatırlattı. Sayın Hristova, çocukların şehirde nelerin olmasına dair fikirlerinin paylaşılması için resimleri Belediye yönetimine sunacağını söyledi. Çocukların resimlerde yansıttıkları hayallerinin gerçek olmasını diledi.

Kırcaali Eğitim Müdürü Grozdan Kolev ve Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis adına Nadejda Tsvetkova da resim yarışmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Sayın Tsvetkova, sadece böyle resim yarışmalarında çocukların isteklerini ifade etmekle kalmayıp, Kırcaali’nin daha güzel geleceği için her zaman hep birlikte mücadele etmemiz gerektiğini vurguladı. Bu resimlerin gelecek ay Belediye binasının fuayesinde sergileneceğini açıkladı.

Daha sonra il çapında yapılan resim yarışmasında ilk sıralara giren çocuklara takdir belgesi ile okul malzemelerinden ibaret ödüller sunuldu. İki yaş grubundaki birincilerin dışında sırasıyla Siyana Hacieva, Eren Bekir, Nilay Beysa, Elis Şaban, Dayana Kehayova, Eleonora Hacieva, Nudura Mustafa, Dimitır Botev, Neşe Durmuş, Sezay Osman, Dima Vasileva, Hülya Bekir ve Kristiyan Hubenov’a da ödüller verildi.

Ödül töreninden sonra çocuklara ve yöneticilerine ikramda bulunuldu.

Kırcaali İl Merkezi Kırcaali Belediyesinin bir projesi kapsamında hizmet veriyor. Proje Teknik Yardım Operasyonel Programı gereğince finanse ediliyor.

Kaynak: Resmiye MÜMÜN / Kırcaali haber

Ziyaretci sayısı: 2035


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Kara Ibrahim Aga-10,cu Köy 2012-11-06 13:04:33
E neden Avrupa birligi?

Biktim vergi ödemekten..

Seneye AB fonlarina büyük tirpan oynayacak..

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: kardjalinews.media@gmail.com   Webdesign: SWS