Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7583 Lv.
GBP GBP 2.2627 Lv.
TRL TRL 0.2951 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
20 Haziran 2019
HABERLER » Kırcaali
Cevdet Çakırov: “Bulgaristan’ın Ahmet Doğan’a ihtiyacı var”

Cevdet Çakırov: “Bulgaristan’ın Ahmet Doğan’a ihtiyacı var”

13 Kasım 2012

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Merkez Yürütme Kurulu Üyesi ve Liberal Enternasyol Başkan Yardımcısı Cevdet Çakırov, Radyo K2 ‘ye verdiği demeçte, “Ahmet Doğan HÖH partisinin tartışılmaz lideri ve bu makamda kalması gerekiyor. Özellikle ülkenin bulunduğu durumda bu çok gerekli” dedi.

Sayın Çakırov’un ifadesine göre diğer siyasi partilerin olumsuz tepkisini doğuran Dr. Ahmet Doğan’ın Kırcaali’de General Vasil Delov’a fahri hemşehrilik verilmesi meselesi ve Balkan Savaşı ile ilgili yaptığı konuşmalar onun aracılığıyla HÖH partisinin görüşünü tanıtır.

Cevdet Çakırov, HÖH’nin büyük şehirlerde görmek istediği desteğe sahip olmadığını itiraf ederek, şu anda siyasi güce verilen desteğin genişletilmesi için partide tüm düzeylerde görüşmelerin sürdüğünü kaydetti.
GERB partisinin Türkiye’deki HÖH seçmenlerini çekme çabaları ve Kasim Dal’ın GERB’e yakın olan bir parti kurup HÖH’ne oy veren seçmenleri ülke çapında da kazanacağı şüphelerine ilişkin soru üzerine Sayın Çakırov, “Biz liberal fikir ve kuralları güdüyoruz, hak ve özgürlükler için savaşıyoruz. Biz kendini kanıtlamış bir siyasi gücüz ve onlar oraya gidiyor, biz oraya gidiyoruz gibi konulara gündemimizde yer yok” diye cevap verdi.
Sayın Çakırov, HÖH partisinin ülkedeki diğer liberal parti ve siyasi oluşumlara açık olduğunu, fakat muhtemelen seçimlere tek başına katılacağını söyledi. O, HÖH partisinin açık politikalarıyla öngörülebilir bir ortak olduğuna vurgu yaparak, “Bizim öngörülebilir bir ortak olmamız sebebiyle tercih edilen bir siyasi ortak olacağımız belli” dedi.

Cevdet Çakırov, HÖH partisinin seçim kampanyasında en önemli şeyin ülkenin gelişimine dair büyüme getirecek tüm politikalar için net bir vizyona sahip olmasını belirtti. Sayın Çakırov, “Biz Avrupa Birliğine layık bir ülke olmamızı sağlamalıyız, herkesin yaşam kalitesi ve standardını iyileştirmeliyiz. Ülkede hızlı bir siyasi gelişme olmalı, ülkeye yatırımcılar getirmeliyiz ve iyi bir yatırım ortamı yaratmalıyız” diye öne sürdü.

Cevdet Çakırov ile bu demeç onun Dublin’de bulunduğu sırada telefonda yapıldı. HÖH partisinden 6 kişilik bir heyet orada düzenlenen Avrupa İçin Liberal ve Demokrat İttifakı (ALDE) Kongresine katıldı.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 3367


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Perperek Der ki... 2012-11-13 15:09:54
Ahmet Doğan için pek emin değilim fakat HÖH harici hiç bir siyasi oluşum olmaması gerekir.
HELYUM GAZI 2012-11-13 16:05:31
Konuştukarına kendıleı bıle ınanmıyor.Ssalla ağzı olan konuşuuyo Ekonomı dersen 1 ıleri 2 geri .turk _bulgar ilişkileri gerildi
kasım dal olmasa başkası olur .
kasım dal boleye yatırım fabrıka daha şimdiden çekti tanınmış kendını dunyaya ıspatlamış markalar
kasım dal turk_bulgar ilişkilerıni duzeltecek katkıda bulunacak bız bulgaristanda yaşıyoruz sonuçta bızı baskaları yonlendıremez
çok seslilik özgur duşunce ıfadesı laiklik .gerilen bulgar komşuluk ilişkilerimizin duzeleceyıne inanıyorum
bız kasım dala inanıyoruz

zaten siz hok olarak demokrasının arkasına sığınıp sadece tek taraflı baskı kurarak istediğinizi bu saatten sonra sizler helyum gazı oldunuz
emir 2012-11-13 16:40:54
Ametle kimse kolayisyon yapmaz, o yuzden bir an once parti baskanligini birakmali, bir dort sene daha muhalefete dayanamayiz, zaten zedelenen parti tamamen dagilir...
recaifullah 2012-11-13 18:56:29
emir sen ahmed doganin adini agizina alman icin abdestli olman liyazim.
ABDULLAH KARA 2012-11-13 19:01:27
H.Ö.H kendine gelecek için AHMETSİZ zemin hazırlaması lazım KASIMda liderlik vasfı falan var ,var ama oda yeni partiden bahs ediyor yeni parti neyinize yenilikçi olun tek çatı altında AHMET çekip gitmezse bunun genel kurulu var v.s sonra bu partinin içinde çok eski komunis ajanları var bilindiği gibi AHMET onlardan biri , bir an önce onların temizlenmesi gerekiyo tabiki kolay değil ama olmuyacak bir iş hiç değil yenilense bile bu parti herzaman muhalefete abonedir gerisi hikaye AHMETin miyatı dolmuştur ondan çok daha iyileri var ve daha iyisini yapacaklar var koltuk babasının mirası değil her ne kadar komunisler hediye etmiş olsada gitme zamanı geldi gider ayak geçmişte yaptıklarınında hesabını verecek ŞİMDİDEN KOLAY GELSİN.
TOSÇALI 2012-11-13 20:38:19
Lütfen tek parti olarak seçimlere girelim.Bulgarları sevindirmeyelim.H.Ö.H bu işin üstesinden gelecek köklü bir pari.Ahmede doğan konusunda herkez gibi bırakmalı artık diyorum.Kasım dal iyi konuşuyo gerçekten ama şu anda bu iş GERB e yarıyor.Bilmiyorum farkında mkı bunun.Eski komünist ajanlar partiden temizlenmeli tabi Ahmed de dahil buna.Ama ne olursa olsun başkan Ahmed de olsa yine tek parti olalım lütfen...
SKB 2012-11-13 23:43:02
olacak tosçallı olacak tek parti olarak seçime gidilecek bu parti önce temizlenecek ajanlar düşünsün yetti be kan emiciler düşün milletin yakasından abdullah karanın dediği gibi ahmetsiz zemine hazır olunsun seçime gitmeden parti yenilensin ve temizlensin partinin başına yenilikçi birisi geçsin her açıdan bu KASIM DAL olacak görünen köy klavuz istemez oylar bölünmektense tek parti olarak her zaman iyidir başkasının ekmeğine yağ sürmüyeceğiz rakiplerimizin isteğine boyun eğmiyeceğiz bu parti bulgar vatandaşlarının oyunu alabilecek kapasiteye bile ulaşacak her kesime hitap edecek herkesi kucaklıyacak tabi bu dediklerim ahmetle değil yenilikçilerle olacak varmısınız hep beraber?
Ayşe Tunalı 2012-11-14 00:01:09
Arkadaşlar yılarca oyumuzu hep HÖH verdik ama bir gelişme görmedik bir kaç zümre milletin sırtından zengin oldu ,ne işimiz var ,ne gazetemiz var ,radyomuz ne tv ne de çocuklarımız türkçe okuyor sadece ne var bol bol gamazcı ajan var BG HÖH en çok komunist ajan olan parti bunlar Jivkov zamanında türklere kötülük yapıyorlardı ,hapise, beleneye ve MVR de işkece yaptıryorlardı hala bunları sırtımızda besliyoruz .Bu HÖH te değişim olmaz partiyi bırakmazlar bunlar milletin sırtında kene gibi yaşıyorlar .Bence dürüst insan olan insan bunları bırakmalı ve top yekün yeni partiye geçmeli. Kalsa kalsa DPS de 300-400 satılmış kalır.İşte o zaman alın partinizi çalın başınıza dersiniz ve 23 yıllık aldatımışlıktan kurtuluruz.
rE 2012-11-14 00:07:41
icimizde ne kadar bolucu varmis
BALKAN MASASI 2012-11-14 00:11:01
BEYLER, AHMET DOĞANI ‘’HAYİN’’ ŞÜKRÜ TAHİROV’LA KARIŞTIRMAYIN.
Bana bir Türk gösterin. Sofya’da yüksek konuma ulaşsın da DS(devlet güvenlik) onu kapmış olmasın. O konuma ulaşan akıllı insanları tek silahları; tıpkı İslamiyet gibi, milliyetler ve dinler üstü komünist ideolojiydi. Komünist ideoloji soykırıma hak vermiyordu. Biraz mürekkep yalamışsanız, hatırlarsınız; ‘’Komünizmde para kalkacak, İnsanlar ayrımsız ve herkes yaratıldığı, gücü kuvveti kadar üretime katılacak. Ancak ürettiği kadar değil de, ihtiyacı kadar tüketecek’’Yani çalışamayan özürlüler de; çevirme, kuzu eti, viski tüketme hakkına sahip olacak… v.s. Bu insancıl (hümanist) ideolojiye inananlar hep temiz vew saf insanlardı. O insanlar genelde; öksüz, dar gelirli, fakir fukara ve hele milli ruhları düşük ve Türkiye ile ilişkileri olmayan kesimlerden seçilirdi. Ahmet Doğan’ın özgeçmişini bir okuyun.
Belgesel olanı okuyun. Uydurmaları değil. Çocukken sık, sık kavga edermiş. Çünkü adalet duyguları kabarıkmış. Çok okumuş, okumuş. Ancak çocuk kadar dürüst ve saf kalmış.
Komünist Partisinin kızıl faşist olduğunu anladığında saf değiştirmiş. 1985’e kadar hiçbir asimilasyona katılmamış. Yüksek düzeyde felsefe adamı olarak, çalışa, çalışa yükselmiş. Fransa’da bile bilim yazıları basılmış. Şükrü Tahirov gibi kitap-mitap yazdırıp ta onu kullanamamışlar. Nedense onun seviyesi çok yüksek. Kominiz imi felsefesine kadar yalamış.
Bakınız; geldiği Türk bölgelerine gönderiyorlar araştırmaya. O Şükrü Tahirov gibi yağcılık yapmıyor. Türklerin sorunlarını devletin suratına bir balyoz gibi vuruyor. Örneğin; ‘’devlet Türklerin yükselme tavanını çok alçak tutuyor. Çok yüksek mühendis, askeri rütbe, bakanlık, stratejik alanlarda uzmanlık gibi meslekleri Türklere kapamışsınız. Ana dillerini yasaklıyorsunuz. İbadetlerini yasaklıyorsunuz. Böylelikle ahlakı değerlerini yok ediyorsunuz. Hapislerde hala hırsızlık ve yüz kızartıcı olaylardan yargılanan Türk oranı; 1000’de 5.Yani! 100% 0,5.Peki; ülkede Müslümanların nüfusu 100%25.’’Türkiye’ye göç etme istekleri buna benzer sorunlardan dolayıdır diyor. v.s. Bu raporlar DS(Devlet Güvenliği) deliye döndürüyor. Bir bölümü ona milliyetçi damgası vurmak isterken, diğer sağduyulu olanlar aralarında hak veriyorlar. D.S. Ahmet Doğan’ı Bulgaristan’da kullanamayacağını anlayınca yurtdışına ajan olarak gönderme planları ve ön hazırlıkları yapıyor…
Ahmet Doğan’ın ajanlıkta yükselme hayalleri yoktu. Kendi felsefe alanında ABD’nin en büyük üniversitelerinde uzmanlaşma hayalleri vardı. 1985 de; en stratejik dönemde Kızıl faşistlere ve D.S. rest çekerek çok acemice de olsa gerekeni yaptı…
Ben A.Doğan’ın avukatı değilim. Birçok basılmış gizli belgeleri okudum. On civarında belgesel kitaplar okudum. Bulduğumu da okumaya devam ediyordum. Evet yaşam ortamı ona ana dilini öğretmemiş. Bu onun eksikliğidir. Peki partinin diğerleri çok mu biliyor? Aralarında hala soy isimlerinde Slav takısı olan ‘’ov’’ ve ‘’ev’’takılarını atmayanlar var. Orada kalanlarda çok sorunlar var. 1989 da beyin göçü oldu. Siz Bulgaristan’da Ermeni, Rum ve diğerlerinde hiç OV EV gördünüz mü?Eskidende yoktu. OV EV ler Türkleri alıştıra,alıştıra Bulgarlaştırma(Slavlaştırma) demekti. Hala uyanamayanlar var. Öz Bulgarlarda OV EV yoktur. HAN ASPARUH, HAN KUBRAT,HAN OMURTAK v.s.
Sayın K.DAL, DOĞAN’LA beraber bir davadan yargılanmadılar mı? On yedi sene onun yardımcısı değil miydi? Bulgaristan Türklerinin Milli kurtuluş Ordusunun tüzüğünü Ahmet Doğan ince felsefeyle işlemeseydi hepsi idam alacaklardı ve bu gün yaşamayacaklardı. Sayın Dal hayatını Ahmet’e borçlu. Çok acı olanda; Bulgar derin devleti Doğanı vurmak için, partiyi bölmek için gizli dosyaları ortaya attı.Bu durumda çok sevdiğin Sayın Kasım DAL gözümden düştü. Yanlışlığının iki şıkkı olmalı. 1. D:S: oyununun oltasını balıklamaya yuttu, çok saflığıyla.


’’Vay başkanımız hainmiş, bizi içerden vururmuş, onu temizleyelim. dosyeler açılsın demiş.’’ Özür dileyeceğim; be ‘’salak’’ diyeceğim geliyor; 1985 de gittiniz Sofya’ya adamı buldunuz, başkan yaptınız, beraber mücadele verdiniz ve hepiniz hapiste yattınız. Çıktınız parti kurdunuz ve on yedi yıl partinin ikinci adamı oldun. Geçmişini bilmiyor muydun?.Daha Sofya’da biliyordun. Unuttun mu yoksa kendini deli mi yapıyorsun? 2.şık; ‘’Bu bana başkanlığı bırakmaz, ölene kadar sürdürür. Fırsat bulmuşken ondan kurtulup yerine geçeyim mi’’ dedin. İkinci şık ‘’salaklık’’ değil de hainliktir. Şükret ki bir suikasta uğramamışsın… Bütün dünyada partinin düşmanları doğru belgelerle bile olsa, partinin liderine çamur atarlarsa ve ikinci adam böyle yaparsa partiden atarlar. Partiden atılmasaydın da, kendi iradenle ayrılıp, yeni parti kursaydın, saygım son derece yüksek olurdu. Çok garip ki, yardımcısı Korman da övüne, övüne Kültür Bakanı Vejdi’nin kendilerini desteklediğini söylüyor. Yarapbiiim deli olacağım. Bu kadar saflık olur mu? Kaç yıl partinin içinde bulunmuş ve üstelik Türkçeyi Türkiye’de öğrenmiş ve okumuş biraz siyaseti öğrenememiş mi? Türkçe bilmediğinin suçlusu da yanında bulunduğu ve on yedi yıl partinin ikinci adamı olup da; Bulgaristan’da Türkçe Eğitim için mücadele vermeyenlerdir. Yine de Yolunuz açık olsun diyorum.Çünkü ben küresel bir Türk milliyetçisiyim.Yolunuz açık olsun Sayın Kasım DAL, Sayın Korman….Lakin medeni biçimde siyaset yapın.Biz Balkan Türklerinin Yüksek siyasi ahlakı olmalı. Türkiye’de niçin siyaset yapamıyoruz, daha doğrusu yapmıyoruz. Çamur siyasetine bulaşmak istemiyoruz. Benim milletimin uygarlığın zirvesinde olacak yüksek ve medeni ahlakı vardır. Bu değerlerimizi siyasete taşıyın.
Sevgili okuyucular, kusura bakmayın kısa yazmak zorunda kaldım. Bazı gerçekleri yıllar sonra okursunuz. Lakin okuyun, okuyun demiş Hazreti Peygamberimiz. Eğer İslam dünyası bin dört yüz yıldan beri çok değil, hiç olmazsa dört yüz yıl önce okumaya başlasaydı, bu gün işgal altında olmazdı. Bütün topluma çocuk yaştan başlatıp okutup yazmayı yani Hazreti Peygamberimizin isteğini gerçekleştirmek Yüce Atatürk’e nasip olmuş…
Hepinizi; tümünüzü yani;küfürbazını, sarhoşunu, ayyaşını, yalancısını hepinizi çok seviyor ve seviyemizi yükseltmemizi arzu ediyorum..

Saygılarımızla BALKAN MASASI.
Er 2012-11-14 00:40:34
Balkan Masasi eline diline sagilik.

Ahmed Dogan ajandir diyenler Kasim Dali kurtarici olarak gorenler karakter bakimindan ne kadar saftrik olduklari sanal ortamda yazi dilllerinden belli oluyor. Disardada Ahmed Dogan ajandir muhabbeti yapanlarda saftrikliklerinden ve her duydugna inanan tipler olduklarini kendi ciplak gozlerimizle gorduk.

Hulasa Dogan ajandir Kasim kurtaricidir muhabbeti bir spekulasyondur.

Oyle bir spekulasyonki bal ile sirkeyi karistirir gibi bir spekulasyon var
Helva ile gubreyi karistirir gibi bir spekulasyonu var.
BALKAN MASASINA 2012-11-14 00:58:27
O DEDİKLERİN DOĞRU OLABİLİR FAKAT HİÇ İNANDIRICI GELMİYO İYİ HOŞTA KASIM DURUP DURDUĞU YERDEMİ PARTİDEN İHRAÇ EDİLDİ? HAYIR GERÇEKLER HİÇTE ÖYLE DEĞİL KASIM İKİDE BİR YENİLİKTEN BAHS ETTİ AHMET BUNU YAPAMADI YAPSAYDI ÇOKTAN GİTMİŞTİ VE ÖYLELİKLE KENDİSİNE RAKİP GÖRÜNDÜ ÖZELLİKLE İHRACINI İSTEDİ veGAYETTE NORMAL PARTİ KURMASI KEŞKE DAHA ÖNCE OLSAYDI ZAMANI SEÇİM ARAFESİ DEĞİLDİ NE AHMET NEDE KASIM BABAMIN OĞLU DEĞİL ŞUNU UNUTMAYALIM AHMETİ O PARTİNİN BAŞINA DİKENLER KOMUNİSTLER NERDEYSE TEPEDEN İNDİ GİBİ BİR ŞEY KOMUNİST DOSTLARI BÖYLELİKLE AHMETE BORCUNU ÖDEDİLER BU GÜNE KADAR KASIM BÜTÜN BUNLARA NEDEN GÖZ YUMDU ? SORUN NE OLURSA OLSUN YENİLİK GEREKİYO O VASIFTA AHMETTE YOK YETER 20 SENEDİR PARTİNİN İÇİNDE KANIMIZI EMENLER VAR O YÜZSÜZLER KENDİLERİNİ BİLİYO HALKTA BİLİYO NASIL OLUYODA SEÇİLİYO? YENİLİKÇİLERİ HER AÇIDAN DESTEKLİYOM ANLAŞILAN JİVKOV AJANLARINI GÖRMEK NAHOŞ TABİ ZORDA OLSA ADALET ÖNÜNDE HESAP VERECEKLER. AHMET SONRASI BU PARTİ NE YAPABİLİR NE YAPAMAZ HEP BERABER GÖRECEĞİZ
HALKIN MASAI 2012-11-14 07:17:47
Balkan masasıda zuğürt tesselisi gibi bur yazı yazmış.malesef birlik beraberlik adına bişey okumadık.rekabet ve çekişme içine girmiş.hok un değişmiyceni değişemiyceni herkez biliyo temizlemekle olmaz temizlnmez.
ADINADA BALKAN MASASI DİYEREK TEK TARAFLI GUNDEMİ BOLUCU FAALIYETTE BULUNMUŞ.
YOKSA DİĞER BALKAN ULKELERINE GUVENEREKMİ BULGARISTAN TURKLERINE BOLUCU BIR MESAJ YAZDIN


BOLUCU DİYEN ASLINDA KENDILERİDİR.BALKAN MASISI GIBI KURULUŞUN BU ŞEKIL YAZI YAZMASI AYRICA TOPLUM YARARINA DEĞİL .TURKIYEDE BUNLARIN KIME NE FAYDASI OLMUŞ.
RAHMETL ULU ONDER MUSTAFA KEMAL ATATURK UZERİNDEN SORUN ÇIKARAN BUNLAR DEĞİLMİ
SAYIN BAŞBAKANIMIN DUN GUNDEMİNDEYDİ HARFIYEN KATILIYORUM
HALKIN MASASI 2012-11-14 07:23:47
BALKAN MASASININ İÇİNDE TEMİZLİK. GEREK.BEN BU YAZIYI YAZANA AKILLI GEÇİNEN KENDİSİNİ MASANIN KENARINA SIVIŞTIRAN BU ŞAHISA SALAK DİYESİM VAR.
KİME GUVENDİ BALKAN ULKELERİNE Mİ ?? :) SALDIRIYA GEÇTİ KENDİ TOPRAKLARI UZERINDE BÖLÜCÜLÜK YAPTI SALAK OLDUKLARI BUKADAR BELLİ EDEN BİR YAZI OKUMAMIŞTIM
Perperek Der ki... 2012-11-14 08:52:41
Öz Bulgarlarda OV EV yoktur. HAN ASPARUH, HAN KUBRAT,HAN OMURTAK v.s.
_____________________________________________________

Bırçet, bu derin bilgilere nereden ulaştın be ya?
fes 2012-11-14 09:11:58
Daha iyi okunur diye büyük harflerle yazanlara bir uyarı.Yazılarınız daha iyi okunmuyor, tam tersine, itici olduğundan kimse okumuyor. Bir de büyük harfle yazmak cahillik belirtisidir.
balkan masasi turk halkini ger 2012-11-14 10:12:47
amedi,hic sinavsiz,imtiyansiz kademe ,kademe ,tahsil vererek bulgaristan,esmer kardeslerin en yetenekli ajani yetistirdiler.o da kendi acisindan etrafina diger (yalniz adlari turk)turk ajanlarini toplayipBULGARISTAN TURKLERINI,takip etmek icin korkunc ,acimasiz,intikamci,ajanlik imperatorlugunu kurmustur.bulgaristan masasi ,BIZLER o HALK haini ajani (babasi belli olmiyan)iyi biliyoruz,onun ve cetesinin savunculugunu yapacagina,BULGARISTAN TURKLERININ,bulundugu durumu arastirsana,HALKI ,bu felaket durumuna kimler getirdigini ogrenip ,adam gibi cikip anlatsana,yoksa senin de tuzun kuru mu?neymis efendim,o donem sofia, da okuyan TURKLERIN ,hepsi ajan olmusmuslar,a.....koru,biz yuzlercesi ,sana adlarimizi verelim ,git bir arastir,ondan sonra konus,bakalim bizde ajanlik ,majanlik varmi.hayirsiz herif kalkmis hainlerin avukatligini yapiyor.BIZ BULGARISTAN TURKLERI YEMEYIZ,oyle uydurmasiyon ajanlarin savunucularinin yazdiklari,faso,fiso hikayeleri!!!AJANLARDAN,HIRSIZLARDAN,BIZ TURKLERI SATANLARDAN,hesap sorma zamani gelmistir,BU BOYLE BILINE.
halkın masası 2012-11-14 11:02:34
BALKAN MASASI ADI ALTINDA DERNEK ADI ALTINDA HİÇBİR KURUMUN SİYASİ TİCARİ YONLENDIRME GIBI KANUNEN HAKKI YOKTUR.
YASAL DEĞİLDİR
TURKIYEDEN BAZI DERNEKLER HATTA BUNLARA BAĞLI BAZILARI BULGAR MEDYASINI ARAYIP YALAN YANLŞ ÇARPIK AKIL ALMAZ FİŞEK LEYICI ASLI ASTARI OLMAYAN YANLIŞ BILGILERLE GUNDEMI ÇARPITIYO
YENİ OSMANCILIK ANLAYIŞI GELİYOOR
RECEP TAYİP ERDOĞAN DAN DESTEK ALIYOR DİYEREK
BG YAŞAYANLAR MUSLUMANLARA KARŞI ONYAGI OLUŞMASINA ZEMIN HAZIRLIYO
MANŞETLERDE GORDUĞUNUZ MUSLUMAN VE TURK ONYARGILI YAZILAR BUNLARIN ESERIDIR.SON 3_4 AYDIR BULGAR MEDYASI YENI OSMANCILIĞI HABER YAPIYO
HM 2012-11-14 11:17:22
ARKADAŞLAR DERNEKLERİN SİYASİ TİCARİ YONLENDIRME ŞİRKET AÇMA GIBI KANUNI HAKKI YOKTUR
BAŞBAKANLIĞA İSTEK VE ŞİKAYETLERİNİZİ


http://www.oib.gov.tr/baskanlik/bimer.htm
ADRESİNE BİDİRİP HADDINI AŞAN DERNEKLERİ DENETLEYEN KURUMA ŞİKATENIZI YAPIN
fes 2012-11-14 17:28:22
Desteğim her zaman olduğu gibi türklerin partisi dps'yedir. Barkan masası doğru söylemiş. Bizi Dallamanın peşinden götüremezsiniz, boşuna yırtınmayın.
TOSÇALI 2012-11-14 20:21:55
Kasım iyi söylüyor ama Bu iş DPS nin içinde olmalı.2. parti GERB e yarar.Türkler tep parti ile temsil edilmeli.
abdi 2012-11-14 21:47:00
TEK ÇATI ALTINDA TEK PARTİ BERABERLİK ADINA ÖNCE TEMİZLİK AJAN TEMİZLEME HAREKATI BAŞLATACAK CESUR ADAMLARA İHTİYAÇ VARDIR ÖNEMLE DUYURULUR YARISINDAN FAZLASI BAŞTA AHMET ve TAYFASI OLMAK ÜZERE SEVE SEVE ÇEKİP GİDECEKLER YOKSA UFUKTA İKİNCİ PARTİ GÖZÜKÜYO BU DEMEKTİRKİ GELECEKTE MECLİSTE TÜRK OLMAYACAK TEMENİMİZ İKİNCİ PARTİ KURULMAMASI İNŞALLAHTA KURULMAZ YENİLİKÇİLERE TEK SÖZÜM VAR UZLAŞMA OLSUN İKİNCİ BİR PARTİ FELAKET OLUR BUNU SİZLERDE BİLİYOSUNUZ BELKİDE ÇOĞUNUZUN SONU OLUR ADALET YAKANIZI BIRAKMAZ CEZA EVLERİ SİZLERİ YANİ HIRSIZLARI UĞURSUZLARI RUŞVETÇİLERİ BEKLİYO HEMDE ÇORAP SÖKÜĞÜ GİBİ GELECEK BİR BİRİNİZİ YİYECEKSİNİZ E KOLAY DEĞİL YACHTlar KATLAR HATUNLAR BUNLARIN HEPSİNİN CEZALARI KESİLECEK KIVIRMA ŞANSINIZ OLMUYACAK YOL YAKINKEN DÖNÜN
MESTANLI 2012-11-14 21:52:00
degisim dps,nin icinde olmasindan ben de tarafim,lakin bu adamlari partiden ihrac ettiler,nasil bir degisim olacak bunu biri izah edebilirmi,etsinde biz de bilelim.bi bakin ,ahmed kircaali il baskanligina tek olarak bahri omeri (atadi)aday gosterdi,bu ne demek oluyor...?ben sahsim adina bu olayi soyle yorumliyorum,ey bulgaristan turkleri siz kim oluyorsunuz da benim(amedin)isine karisiyorsunuz!!!.degisim mis meyisim mis,ben istersem degisim yaparim istemezsem yapmam diyor(amed)adam.cok guveniyor kendisine ve cakallarina anlasilan,sirca kosk hikayesinden haberi yok her halde,madem ki bulgaristan turklerini muatap almiyor,gelismelerin neticesine de katlanacaktir her halde.
KIRCALİ 2012-11-14 22:27:31
hiçte ihtiyacı yok kendini kandırma bu millet uyandı artık AMETi kim olduğunu çözdüler hala komunist zihniyetiyle gidiyo onlarda gördüğünü uyguluyo dolayısıyla komunistler ona vefa borcunu ödedi hemde fazlasıyla sıra şimdi bulgarda iyi bir yönetime geldi ve bunları bunun gibilerini teker teker adalet önüne çıkarıp hesap sormak.Bulgaristanın AHMETe ve onun gibilerine ihtiyacı yoktur vede olamaz adamı hala kullanıyorlar kime karşı?tabiki bizlere karşı hiç yalakalığa gerek yok CEVDET yemezler
Balkan Masası 2012-11-14 23:59:00
Balkan Masası bir kişi değil, bir fal masası da değil. Siyasi tahmin raporu sunmaz. Partili değildir. Hiçbir ticari veya siyasi kuruluşa gebe de değildir. Bu masa dokuz köşeli bir Türk Dünyası masasının sadece bir köşesidir. Üyeleri kimlerdir; kaç kişidir, aralarında idam cezaları almış olanlar var mıdır, yok mudur, kaç profesör vardır veya var mıdır yok mudur, ne işle uğraşırlar, üyeler işçi midir, memur mudur, köylümüdür, şehirlimidir bu gibi açıklamalarla ortaya çıkmaz. Gönüllü kişilerden oluşan ve konular hakkında mümkün olan tüm kaynaklardan ve belgelerden bilgi toplar. Görüşlerini bu bilimsel ve belgesel veriler doğrultusunda belirtir. Kullandığı dilin öz Türkçe olmasına ve gramer hataları yapmamasına dikkat eder. Ülküsü Tarihin derinliklerine Türklüktür…

Bulgaristan’da Türklere haklar kazandıracak bir parti kuruyoruz diyen kurucusu Sayın Korman İsmail’e her şeyden önce şu tavsiyede bulunur. Sayın Korman İsmailov soyadından ‘’ov’’takısı attırmasıdır. Ayni tavsiyeyi medeni biçimde Sayın Korman İSMAİLOV’A sunmak isteyenlere onun iletişim adresini sunar.
Korman İsmailov
korman@parliament.bg
GSM:+359888557871
Saygılarımızla Balkan Masası
emir 2012-11-15 00:21:20
DPS icin karari biz 3 sene once aldik, ya zindiklar gidecek ya batiracagiz...
Er 2012-11-15 12:06:09
emir sen sus sen kim oluyorsun korkak slavian cingenesi
HK 2012-11-15 14:17:25
Tşk ler bizzat arayıp aramızdaki kıymetli kişileri tebrik edip tam destek yanlarında tek yurek olduğumuzu soyleme şansım olucak sayenizde.
Aramızdaki zehirli sarmaşıklar ortaya çıktı bunları bahçemizden atmalı ebediyen başka bahçeye pire otu olmaya gitsinler
DALE 2012-11-15 15:50:38
DALE ,DALE ,GUM DALE,BENDEN IHTIYACLARI VARMIS ,EY DALE,DUKA,DUKA,DALE ,SAK ,SUKA DALE,BULGARISTAN TURKLERINE ....NELER ,NELER YUTTURUYORUM ...AKILLISIN SEN DALE,SAK,SAKA,....DALE, SUK,SUKA, DALE,GELIN,GELIN,BANA(AMEDE)GELIN...HAGALE,HOP,HOP,D...A...L...EEEEE,DALEEEE,SAK,SUKA,DALE.
emir 2012-11-15 17:48:14
Slav irki bir kere sima olarak en guzel irklardandir, mogolistandan gelen 1,60 boyunda ki tipsizlerle hic alakasi yok cok sukur...Allahtan benim boyum 187 :)
Er 2012-11-15 18:42:01
boy kavaktada var ama ustune kargalar siciyor.

Turkler hakkinda moglistandan gelen cirkin irk diyorun ama kendini turklerden ali koyamiyorsun. Nedir seni Turklerin arkasinda yesil at sinegi gibi gezdiren sey.Ataturkun kurdugu Turkiyeye kacti madem neden slav ulkesine kacmadim mesela rusyaya veya polonyaya .
Er 2012-11-15 18:43:15
boy kavaktada var ama ustune kargalar siciyor.

Turkler hakkinda moglistandan gelen cirkin irk diyorsun ama kendini Turklerden ali koyamiyorsun. Nedir seni Turklerin arkasinda yesil at sinegi gibi gezdiren sey.Ataturkun kurdugu Turkiyeye kactin madem neden slav ulkesine kacmadin mesela rusyaya veya polonyaya .
zaza dayı 2012-11-15 18:58:47
sen o kargaların sıçtığı boku ye de belki sana bir faydası olur.
türk üm diye geçinenler mehter marşını biliyor mu acaba
çok şukur benım de boyum 1.87 :))
komuniga 2012-11-15 20:15:18
Ke n d i n i z e g e l i n ; gençler böyle seviyesizlik terbiyesizlik yakışıyomu ,birbirinizi çok seviyosanız onun yeri burası değil ( face book)
emir 2012-11-15 20:28:04
Komuniga bizim Bella ablamizin memleketi degil mi ki :) Kiz Bella senmisin yoksa?
Er 2012-11-15 23:06:08
slav cingenesi dedikse slavlar cingenedir demek istemedim ama emirin anlayisi git

yani slav ulkelerinin cingenesi demek istedik rusyada tsigani bulgarda siganin eski yugoslavdada bir suru slav cingenesi var

bu yonunu sasirmislar genelde slav cingene kirmalaridirda
gülü gülü hindi sulalesi 2012-11-16 00:05:43
kımse ırk
uzerinden mezgep uzerinden ayrımcılık yapmassın
kendını ustun gorenler en aşalıktır
fes 2012-11-16 09:03:53
slav ırkının kadınları güzel, erkekleri sevimsiz olur. Fakat pomakların slav oldukları bir efsanedir. Slavca konuşan kıpçak türleridir söz konusu olan.

Bulgarlar bılgaromohamedani, yunanlar slavca konuşan bizans artıkları diyorlar. Herkes kendine yontuyor. Doğru olan türk tezidir.

Ayrıca pomaklar çok uzun boylu sayılmazlar, aynen türkler gibi orta boyludurlar.
Perperek Der ki... 2012-11-16 14:19:11
Günümüz Bulgarları Slavca konuşan karma bir halktır ve esmerleri açık tenlilerden çoktur.
TÜRKMEN 2012-11-18 21:34:52
Emir, senin soyun ne şekilde karışmış da Orta Asya'dan gelen yüce Türk ırkından farklılaşmışsın acaba; hiç düşündün mü yavrum? Seni gidi kompleksinden "boyum 1.87" diye maval okuyan kompleksli seni... Bizim boyumuz 1.60 olsa da aslımız pak, soyumuz pak. Allah Türk'ü korusun.
turkmen e 2012-11-18 21:52:25
soyunun pak oldugunu nerden bılıyosun .turk dedıgın boylu poslu olur 1.60 japon boyu olmaz.
tum boylu poslu turklere selamlar
MALKOCOGLU 2012-11-19 20:02:27
pes dogrusu;her konudan kacarak,tartismalarin icine ediyorsunuz.Turk,ku yeni mi kesf ediyorsunuz,siz TURKU tarihe sorun,aradiginiz, merek ettiginiz ,GERCEKLER orada.yalniz bir sorun var,o tarihi gercekleri gormeniz icin,kan tahlili yapiyorlar,kendine guvenen gelsin buyursun diyorlar.DOGRULAR,DURUSTLER,BULGARISTAN TURKLERININ YANINDA(MUCAADELESINDE)YER ALANLAR bu uygulamadan muaf tutulurlarmis!
asuman 2017-06-15 18:59:52
yok

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: kardjalinews.media@gmail.com   Webdesign: SWS