Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Öğretmen ve veliler, öğrencilerle ilgili problemlere ortak çözüm arıyor

Öğretmen ve veliler, öğrencilerle ilgili problemlere ortak çözüm arıyor

13 Kasım 2012

Kırcaali Elektroteknik ve Elektronik Meslek Lisesinde öğrenci velileri ve öğretmenler yeni bir iletişim şekli ve problemlere ortak çözüm arama yolu seçtiler. 10 Kasım 2012 tarihinde “Stressiz Çalışmak” adında bir seminer düzenlendi ve o zaman meslek lisesinden öğrenci ve öğrencilerin velileri sürdürdükleri ortak eğitim faaliyetinde aşılması son derece gerekli olan strese çözüm aramak zorunda kaldılar. Seminer okul dışı bir ortamda şehre yakın olan Glavatarski Han otelinin konferans salonunda yapıldı.

Seminerde Plovdiv Üniversitesinin Kırcaali Şubesinde öğretmenlik yapan Yrd. Doç. Margarita Atanasova konuşmacıydı. Öğrencilerin öğretim-eğitim sürecinde okul ve aile ortamında stressiz çalışmaları için gerçekleştirilmesi mümkün olan önlemlerin tanımlanıp uygulanması hedeflendi. Seminer eğitimi metodik açıdan interaktif teknikler ve şekillere dayalı olarak hazırlanıp organize edildi. Bunun için katılımcıların kendi kendini inceleme ve soruları yanıtlama yöntemi, bireysel ve grup halinde edinilen deneyimin değerlendirilmesi amacıyla öngörülen alıştırmalar yapıldı.

Bu türden uğraşılarda ele alınan kalıplaşmış düşünce ve tanımlamalara bu defa yaratıcı çözümler bulundu. Stresin, başlıca belirtilerinin, ev ve okul ortamında kaynaklarının tanınmasının teorik tanımlanmasından sonra veli ve öğretmenlerin hep birlikte çocuklarda stres yaratan faktörleri en doğru tanımlayıp üzüntü ve güvensizlik duygularının giderilmesi için önlemler belirlemelerine ilişkin alıştırma yapıldı.

Veli ve öğretmenler bu ortak çalışmadan memnun kaldıkları için problemlerin bu tür konuşulması ve çözülmesinin ileride de devam etmesi hususunda kesin kanaat getirdiler.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS