Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
HÖH, Hükümete Karşı Gensoru Önergesi Hazırlıyor

HÖH, Hükümete Karşı Gensoru Önergesi Hazırlıyor

14 Kasım 2012

Üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu muhalefet Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (HÖH) Boyko Borisov hükümetine karşı gensoru önergesi hazırladığı bildirildi.

HÖH Genel Başkan Yardımcılarından milletvekili Lütvi Mestan, diğer muhalefet partileri ile görüşerek, "hükümetin genel politikası ile ilgili" gensoru önergesi vereceklerini açıkladı.

Adalet sisteminde geçen hafta yapılan bazı kilit atamalar konusunda iktidardaki GERB (Arma) partisi ile işbirliği yaparak, oy desteği verdikten sonra aniden tavır değiştiren HÖH adına konuşan Mestan, 2009 yılında GERB partisinin iktidara geldiğinde parlamentoda üç partiden destek aldığını belirtti. Mestan, geçmişte GERB'i destekleyen Mavi Koalisyon ve ATAKA partilerin artık muhalefet olarak davrandığını, Düzen Meşruiyet ve Güvenlik (RZS) partisinin de halen iktidara destek verdiğini vurguladı.

Parlamentodaki partilerin tavırlarını netleştirmek zorunda olduklarını kaydeden Mestan, "Muhalefetpartileri iktidar konusunda iki yüzlülüğünden vazgeçmek zorunda. Günümüzde siyasa şizofreniye yer yoktur" dedi.

Gensoru önergesi için siyasi görüşmelere başlayan HÖH'nin, ırkçı ve aşırı milliyetçi ATAKA partisinigörüşme dışında tutacağı öğrenildi.

Parlamento tüzüğüne göre hükümetin "genel politikası" için bir gensoru önergesinin oylamada reddedilmesi durumunda bir sonraki önerge 6 ay sonra verilebiliyor.

Bulgaristan'da olağan genel seçimler 2013 yılının yaz döneminde yapılacak.

Kaynak: aa


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS